3 důvody, proč se vám v byznyse stále nedaří

Mít svůj vlastní byznys – to není zrovna to nejjednodušší, co se nám může stát, ale pokud jsme se chtěli dostat do světa podnikání a vlastnit, vést a korigovat svou vlastní společnost nás naplňuje a baví, pak je dobře, že jsme se do takové životní éry dali, i když se jedná o poměrně riskantní část našeho života. Podnikání je totiž jeden velký risk, o kterém nevíte, jak to bude dál. Většinou se snažíte o to, abyste neustále prosperovali jako společnost, ale jednou se můžete dostat na takzvané mrtvé body, z nichž nebudete vědět uniknout. Právě v těchto případech se stává, že začnete přemýšlet nad důvody, proč se vám asi nedaří. Není to náhodou jeden z těchto tří důvodů?

1. Neučíte se = nerostete

Pokud chcete, aby váš podnik rostl, pak mu musíte jít příkladem. Bez rostoucího podnikatele není možné, aby rostl i samotný podnik. Vlastník společnosti by se tak měl neustále učit a vzdělávat se. Není to však jenom o čtení knih, které napsali jiní úspěšní lidé a v nichž najdete kupu motivace, ale jedná se také o navštěvování nejrůznějších přednášek a veletrhů, je to o setkávání se s takovými lidmi, které nám mohou v podniku značně pomoct. Je to o studování chodu podniku a o poznávání lidí ve vaší společnosti. Všechno se sebou souvisí, vše do sebe zapadá, od každého se máte, co učit.

2. Prokrastinujete

Mezi nejčastější problémy, proč stojí podnikatel a jeho celá společnost na mrtvém bodě, je to, že se zbytečně prokrastinuje. Prokrastinace je choroba – jedná se o chorobné odkládání našich povinností, čemuž bychom samozřejmě měli zamezit. Měli bychom vědět, jak s prokrastinací skoncovat, i když to není zrovna jednoduché. Vytvořte si proto TO-DO list, kde budete mít napsané denní cíle, které budete muset splnit, ať se děje, co se děje.

3. Bojíte se selhání

V běžném životě nás všechny učí, že pokud selžete jednou, selžete už i podruhé a budete selhávat v životě stále. A se selháním rozhodně nepřichází úspěch. To je však chyba a je to také důvod, proč většina lidí neuspěje. Pokud si i vy budete pěstovat toto nesmyslné přesvědčení ve vaší hlavě, pak se není čemu divit, když stojíte na místě. Je důležité si uvědomit, že bez selhání není úspěchu.