Důvody, proč se rozhodnout pro franšízu

V současné době se dá podnikat skutečně jakkoliv a v jakémkoliv oboru. Pokud se toužíte osamostatnit, pokud toužíte po své vlastní pracovní době a po jisté samostatnosti, kterou vám podnikání nabízí, jděte do toho. Samozřejmě dneska už nemusíte tvořit svou vlastní živnost se svým novým jménem, ale můžete to udělat jinak – můžete začít podnikat pomocí franchisingu. Díky licenčním smlouvám a zaplacení licenčních poplatků budete moct otevřít pobočku, jejíž jméno je více jak známé a která má svou stálou klientelu. Ovšem to není ten jediný důvod, proč byste se pro franšízu měli rozhodnout.

Podnikat pomocí franchisingu má mnoho svých výhod, o kterých byste měli vědět. Pojďme si ty nejlepší důvody říct, abyste to rozhodování měli zase o něco snazší.

Do reklamy jenom společně!

Je skvělé, že se mnoho poboček nemusí starat o reklamu. Přece jenom každá velká centrála má své marketingové oddělení, které vypustí do světa reklamu, jež se vztahuje na všechny pobočky – i na ty franšízové, i na ty vlastní. S reklamou tak většinou nemáte žádné starosti, bude udělána z vás, k vám už se pohrnou jenom davy zákazníků.

Neriskujete

Všeobecně se ví, že podnikání je jeden velký risk. Jenže když se vrhnete do podnikání pomocí franchisingu, velký risk najednou opadne. Nebudete se muset stresovat a strachovat o to, jestli se firma na trhu ujme či nikoliv. Pustíte se do otevření pobočky, o které víte, že už svou stálou klientelu má, že jen tak nekrachne, že má jistý potenciál na trhu. Budete mít větší jistotu, že během následujících pěti let to bude vaše hlavní obživa.

Osvědčené know-how

Samozřejmě každá pobočka se musí neustále vyvíjet a rozvíjet. Jenže pokud budete podnikat pomocí franchisingu, budete mít přístup k tomu osvědčenému know-how. Samozřejmě můžete čerpat z historie firmy, můžete to dělat jako jiné fungující pobočky.