Kam o víkendu v Česku? Máme pro vás tipy

Jezdit do zahraničí je sice super, ale na druhou stranu i Česká republika v sobě ukrývá plno krás a nádherných míst. Stačí se jen porozhlédnout kolem sebe a už uvidíme několik památek nebo hezkých architektonických skvostů, které stojí za to prozkoumat. V současné době lidé bohužel opovrhují krásami, které máme v České republice. Je to škoda. Pokud jste však odhodlaní svůj víkend obětovat k tomu, abyste se opět prozkoumali nějaké místo v České republice, víme, jaká místa stojí za to.  

Vybrali jsme nejkrásnější místa v České republice, kde svou dovolenou můžete s hrdostí strávit. Nemusíte jezdit ani na týden, i víkend bude v níže uvedených místech nezapomenutelný.  

Vzhůru do Českého ráje 

Ne nadarmo se Českému ráji říká Český ráj. Skutečně je to ráj v České republice. Je tu mnoho míst, kam se můžete vydat a co můžete navštívit. Třeba zde najdete Klokočské skály nebo Hruboskalské skalní město. Nebo vás spíše nadchne oblast Malá skála a zdejší hrady a zámky? Mezi nejkrásnější hrady a zámky, které jsou s oblibou navštěvovány, patří jednoznačně hrad Kost nebo třeba Valdštejn. Také stojí za vidění i zámek Sychrov nebo Humprecht.  

Víkend na jižní Moravě 

Pokud milujete spíše víno, ženy a zpěv, pak se vydejte na jih Moravy, kde vás čeká třeba Lednicko-valtický areál. Pokud vám bude moc horko, navštívit můžete zdejší vinné sklepy, kde se produkují a uschovávají ta nejlepší kvalitní vína České republiky. Nebo snad okoštujete zdejší moravskou slivovici?  Výlet se vyplatí uskutečnit i v Mikulově.  

Za relaxací do Karlových Varů 

Jestliže si chcete během víkendu raději odpočinout, nabízí se možnost vydat se do Karlových Varů. Karlovy Vary jsou oblíbenou lázeňskou oblastí, není to jen místo, kde se každým rokem pořádá filmový festival. Mezi zdejší prameny patří například Pramen Karla IV. nebo Pramen Libuše. Vydat se ale můžete třeba na vyhlídku Jelení skok.