Po stopách českého filmu. Kde se natáčely snímky, které tak milujeme?

Jste fanouškem spíše zahraničních filmových snímků nebo preferujete pravou českou klasiku? I když jste možná milovníkem amerických nebo jiných zahraničních filmů, určitě nedáte dopustit alespoň na zlaté české pohádky, ve kterých dobro vítězí nad zlem a ve kterých je láska to nejmocnější, co člověk může mít. Vydejme se však nyní nejen po stopách pohádek, vydejme se také po stopách českého filmu obecně a zamiřme na místa, kde se filmové snímky či české pohádky natáčely.  

Zámek Průhonice 

Kdo by to byl tušil, že kousek za Prahou leží krásný zámek Průhonice, kolem kterého se rozprostírá obrovská zahrada a park. Rybník je samozřejmostí, a tak i ti, kteří milují vodu, si přijdou na své. Pokud sem zamíříte, doslova skočíte do pohádky, jelikož se zde v minulosti natáčely například snímky Ať přiletí čáp, královno, Plaváček nebo Popelka či Princezna se zlatou hvězdou na čele. Také se zde natáčela pohádka S čerty nejsou žerty nebo Třetí princ. Nejznámějším pohádkovým filmem je však Arabela, která se však natáčela i na jiných místech po České republice.  

Vápencové lomy 

Kdo by neznal vápencové lomy, kterým se nyní říká Malá a Velká Amerika. Najdete je pár minut autem od Prahy, proto se sem vydejte, až budete mít chvilku. I zde se natáčela celá řada filmových českých klasik, jako je například Limonádový Joe nebo Malá mořská víla. Také se zde natáčela pohádka Micimutr. I když je to velice krásné místo, je to zde plné turistů, kteří chtějí vidět, jak to zde vypadá. Přece jen je toto místo takzvaně “instafriendly”.  

Skanzen Kouřim 

K dalším filmovým místům patří také skanzen Kouřim, kde se natáčela taktéž řada českých pohádek. Například se zde natáčelo Peklo s princeznou nebo pohádka Jak si zasloužit princeznu, jež se taktéž zařadila k české filmové klasice. Kromě jiného se zde natáčela i pohádka Nesmrtelná teta, kde jednu z hlavních rolí ztvárnila Jiřinka Bohdalová.