Životní okamžiky, kvůli kterým se vyplatí dávat si peníze stranou

I když dnes vyděláváme poměrně slušně a platy se nám neustále zvedají, nabízí se otázka, jestli se stále vyplatí šetřit a dávat si peníze stranou. V současné době se mnoho lidí na tuto otázku ptá. Musím si dávat peníze stranou, i když vydělávám tak dobře? Nebo není třeba, abych si peníze stranou dával? Pravdou je, že se opravdu vyplatí si peníze dávat stranou, a to hlavně z toho důvodu, že mohou přijít chvíle, kdy se nám peníze mohou hodit. Nemyslíme jenom chvíle, kdy je třeba zaplatit nový elektrospotřebič, jelikož nám ten starý vypověděl službu. Máme na mysli také okamžiky, které jsou neopakovatelné, ale které bohužel něco stojí.  

Že si žádný takový životní okamžik vybavit nemůžete? Prozradíme vám, jaké životní okamžiky jsou finančně náročné a kvůli kterým je proto třeba dávat si peníze stranou.  

Svatba 

Svatební den drtivá většina lidí zažije jenom jednou v životě, což je na jednu stranu opravdu chvályhodné. Bohužel svatba, i když je to nezapomenutelný den, je poměrně drahou záležitostí, pokud ji chcete mít na krásných místech, se všemi, které máte rádi a s květinovou výzdobou, která vám vyrazí dech.  

Taková svatba se podle odhadů může vyšplhat i do sto a více tisíc korun. Samozřejmě se vejdete i do padesáti tisíc, ovšem to už je svatba skromnější a ne tak velká, jak si ji často přejou mít ženy.  

Pohřeb 

Začali jsme veselkou, pokračujeme smuteční událostí, kterou je pohřeb a následná trachta. Obě věci jsou také finančně náročné, při pohřbu se musí investovat do věnců, do rakve, případně do zpopelnění. Trachta je pak náročná z toho hlediska, že chcete, aby všichni smuteční hosté zavzpomínali nad zesnulým nad dobrým jídlem a pitím. A to ostatně není nic levného stejně jako prostory, které si pro několik lidí či několik desítek lidí rezervujete. I pro tyto smuteční události, které mohou přijít z čista jasna, se vyplatí si dávat peníze stranou.