Kam do lázní? Poradíme vám!

Konec léta se nezadržitelně blíží, vy byste se ale ještě někam vydali? Ideálně třeba za odpočinkem do lázní? Dobře děláte. Lázně na podzim totiž mají své kouzlo. Navíc tam není tolik lidí jako během letních dnů. Kam se za lázeňským odpočinkem vydat?

Jaké lázně si vybrat?

Lázní je na našem území poměrně dost, každé se specializují na něco jiného. Koho trápí srdíčko, pro toho jsou jako stvořené Poděbrady, na nemoci dýchacího ústrojí se zaměřují Mariánské Lázně, Lázně Luhačovice i Horské lázně Karlova studánka. S bolavými klouby se můžete vypravit do Karlovy Studánky, Mariánských Lázní, Klimkovic, ale i Františkových Lázní. A tak bychom mohli pokračovat poměrně dlouho.

Víte, které lázně mají široké spektrum indikací díky množství pramenů vyvěrajících na jejich území? Napovíme vám, že jsou to jedny z lázní západočeského lázeňského trojúhelníku. Ano, řeč je o Mariánských Lázních.

Proč jet zrovna do Mariánských Lázní?

Nejmladší z měst proslulého lázeňského trojúhelníku je opravdovou perlou mezi našimi lázněmi. Krásná příroda a elegantní hotely vyrostly na místě, kde dřív byla jen nehostinná krajina.

Oblíbily si to tu i slavné osobnosti jako britský král Edward VII., básník a učenec J.W.Goethe, hudební skladatel Fryderyk Chopin, operní pěvkyně Emma Destinová, spisovatel Franz Kafka, ale i první prezident Československa Tomáš Garrique Masaryk. Zařaďte se na seznam hostů po jejich boku i vy.

fontana

Co na vás v Mariánských Lázních čeká?

  • Lázeňské procedury jako slatinné zábaly a koupele, masáže, bazén, plynové injekce a další.
  • Léčebné minerální prameny o teplotě 8-10°C, které se používají nejen k léčbě nemocí močového ústrojí, ale podle složení také k léčbě nemocí dýchacích cest, pohybového aparátu apod.
  • Báječné lázeňské oplatky
  • Zpívající fontána
  • Procházky na čerstvém vzduchu. Vydejte se třeba na rozhlednu Hamelika, rozhlednu na Panském vrchu, do lázeňského parku a na další krásná místa.
  • Navštívit můžete park s modely našich památek Boheminium.
  • K návštěvě láká i obora s daňky a jeleny.
  • Lanovka vás vyveze na vrch Krakonoš.
  • V okolí města můžete zavítat na hrad Loket, zámek Kynžvart, zámek Bečov nad Teplou, na naučnou stezku Kladskými rašeliništi a na další krásná místa.