4 příznaky toho, že již potřebujete pořádnou dovolenou

Na dovolenou se těšíme v průběhu celého roku. Náš organismus je už natolik natěšený, že to na sobě dává zdát. Jak poznat, že si již skutečně zasloužíte odpočinek? 

Ve dne i v noci sníte

První příznak nedostatku dovolené v těle je jasný. Kdykoliv zavřete oči, vidíte své vysněné místě. Při poradě v práci si představujete výstup na Triglav, během dlouhé cesty domů zase přemýšlíte o tom, jak bude vypadat Černá Hora, až ji navštívíte. Je to jasné, vaše tělo vám chce jasně říci, že uzrál ten pravý čas. Čas pořádně si odpočinout a dát si dovolenou, kterou si už tolik zasloužíte. 

Zapomínání věcí všude

Jste roztržití a zdá se vám, že si již vůbec nic nepamatujete? Možná se vám již váš organismus snaží naznačit, že by to chtělo pořádný oddech. Když zapomínáte věci všude, kde se ocitáte, měli byste se zamyslet. Nebude lepší si dát pár dní pauzu a nalít si pořádné zážitky do žil? 

Je mi to jedno

Cítíte na sobě naprostou kapitulaci a pod tlakem pracovních, celospolečenských i rodinných okolností se ohýbáte jako strom ve vichřici? Možná i vás pomalu nastupuje syndrom vyhoření. Ten nejlépe zastavíte okamžitým jednáním. Všeho zanechte a vezměte si den volna. Během něj si dopřejte wellness, nebo jen tak bloumejte přírodou. Potřebujete zase najít sami sebe, abyste mohli pokračovat ve svých závazcích. Následná dovolená vám pomůže zase najet na svou cestu. 

Stress level na maximu

Každý den chodíte do práce s tím, že to zase bude snůška stresových situací? Možná i vy už si prostě a jednoduše potřebujete odpočinout. Žádná práce přeci nestojí za to, abyste si kvůli ní ničili zdraví. Zajeďte na chvíli změnit vzduch a získejte potřebný nadhled nad celou situací. 

Dovolená vám pomůže se zrelaxovat a opět objevit pevnou půdu pod nohama. Nic není tak složité, jak to na první pohled vypadá. To jen váš organismus už skutečně potřebuje dovolenou.