5 tipů, kam vyrazit během deštivého víkendu

Mnohdy nám naše víkendové plány zkazí počasí, které je bohužel nevyzpytatelné a které rozhodně nemůžeme jen tak objednat. Je to poměrně škoda, protože mnohdy máme vymyšlený opravdu krásný výlet, ke kterému ale ve velké míře potřebujeme hezké počasí. Nemusí nám svítit sluníčko a nemusí být třicet stupňů nad nulou, ale nesmí pršet. Déšť většinou zkazí ty nejlepší výlety do přírody či na podobná místa.

Pokud se vám víkendový plán nepovedl, protože vám zkrátka počasí nepřálo, vydejte se do následujících míst, které rozhodně stojí za to i během deštivých dní. Právě v době dešťů jsou takové zážitky to nejlepší. Mnohdy je to dokonce lepší, než původní plán.

1. Vydejte se do Ostravy!

Pokud nevíte, co by, vydejte se do Ostravy. Právě tam se totiž v poslední době ve velkém rozjely takzvané únikové hry, což je zábava pro celou rodinu nebo pro bandu přátel. Budete uzavřeni do místnosti, z níž se dostanete jenom tak, když vyluštíte potřebné hádanky, hlavolamy a jiné rébusy. Jinak to bohužel nejde. Navíc máte i časový limit, proto o adrenalin rozhodně není nouze. A po takovém výletu si v Ostravě můžete zajít na kávu do mnoha krásných kaváren, které Ostrava nabízí.

2. Přijďte se do Prahy bát

Za výlet stojí také Praha, která je krásná i za deštivých dní. Pokud se však chcete schovat před nepříjemným deštěm, pak se schovejte do strašidelného sklepení, tedy do první strašidelného domu ve střední Evropě, který vás rozhodně přinutí se bát. Pokud máte doma takového nebojsu, taky se bude bát i ten nejvíce statečný člověk! Sice možná nezmoknete, ale kapky slaných slz uroněné ze strachu se na vaší tváři ukázat můžou.

3. Akvaparků je plné Česko!

Nemusíte však cestovat do dalekých měst, ale stačí, abyste si našli v okolí nějaký akvapark. Akvaparků je v Česku opravdu mnoho a některé se řadí k těm nejlepším. Jedná se ale o skvělé využití volného času, když zrovna prší. Doporučujeme navštívit například Aqualand Moravia, který se řadí k těm nejlepším akvaparkům u nás!

4. Odjeďte do zahraničí

Mnohdy stačí jenom navštívit sousední Slovensko nebo Německo a počasí se nám umoudří. Navíc i u našich sousedů jsou nejrůznější krásná místa, která stojí za to vidět!

5. Kavárny to zachraňují

Ale jestliže netoužíte cestovat ani po Česku, ani v zahraničí, pak se uchylte do nějaké drobné zapadlé kavárny a dejte si oblíbenou kávu.