Proč strávit víkend v hlavním městě Česka?

Praha patří mezi nejnavštěvovanější města Evropy vůbec. Každý den v roce v našem hlavním městě najdete opravdu širokou škálu turistů nejrůznějších národností, kteří chtějí na vlastní oči vidět takové památky, o nichž mluví nejedny dějiny. Česko je tak na svůj cestovní ruch poměrně hrdé. Je však škoda, že turisté z celého světa sem jezdí za krásami Prahy, ale řada českých obyvatel doposud nestrávilo ani víkend či den v našem hlavním městě. Proto pokud se řadíte do této skupiny, vydejte se vstříc takovému pravému českému dobrodružství a vydejte se strávit víkend do hlavního města.

Jestliže nejste přesvědčeni o tom, proč se do našeho hlavního města vydat, pak vám přinášíme několik důvodů, proč byste ho rozhodně měli navštívit. Dvakrát tedy nepřemýšlejte a vydejte se na víkend právě sem.

• Neotřelé památky

Každý Čech by měl alespoň jednou v životě vidět pražské památky, které jsou opravdu jedinečné. Václavské náměstí a staroměstské náměstí jsou opravdu jenom těmi nejzákladnějšími zastávkami, které by měl vidět naprosto každý. Mezi další povinné návštěvy patří návštěva Pražského hradu, dále také Karlova mostu nebo Letohrádku, kde je krásná zahrada pro takovou jarní nebo letní procházku jako stvořená. Nicméně je nutné podotknout, že bychom měli navštívit i Národní divadlo nebo projít kolem Tančícího domu.

• Rozhledny a vyhlídky, které neomrzí

Pokud toužíte po troše „turistiky“ nebo chcete si dát trochu do těla, pak navštivte rozhodně Petřín a rozhlednu. Ta vám nabízí unikátní pohled na celou Prahu. Mimo to je krásný výhled i z věže Pražského hradu, která je přístupná, dále také z Vyšehradu nebo třeba z unikátního památníku na Vítkově, který se v poslední době řadí opravdu k těm nejkrásnějším vyhlídkám vůbec.

• Muzea a galerie

Pro milovníky umění je zde mnoho přístupných galerií a muzeí, které také stojí za návštěvu. Hlavně by se mělo navštívit naše technické muzeum, které rozhodně má, co nabídnout a ukázat.