Jak zabránit mlžení zrcadel v koupelně?

Stačí jedna rychlá sprcha, abyste v koupelnovém zrcadle namísto svého odrazu viděli jen rozmazanou šmouhu a stékající vodu. Než si s kondenzující vodou poradí ventilátor, může to trvat i několik desítek minut, které někdy – zvlášť pokud zrovna spěcháte – prostě nemáte. Jak se zamlženými zrcadly zatočit?

Vhodné zrcadlo

Pokud máte v koupelně nainstalovaná LED zrcadla, máte vystaráno. Tyto designové prvky, jakými hranatá nebo kulatá LED zrcadla jsou, v sobě totiž mají zabudované vyhřívání, které vysrážení vody skvěle předchází, a vy se tak nemusíte o nic starat.

Časté větrání

V koupelně by se mělo větrat. A to nikoliv pouze po sprchování nebo horké vaně, ale v průběhu celého dne. Vlhkost se v koupelně totiž hromadí postupně, a když pak dojde k rychlé změně teploty v kombinaci s vodní párou, problém je na světě.

Domácí prostředky

Pomoci si můžete několika domácími prostředky. Snad nejznámější trik spočívá v potření suchého zrcadla malým množstvím pěny na holení a důkladném rozleštění. Je jedno, jestli pěna bude dámská nebo pánská, fungovat budou obě. Jako bonus vyčistí drobné šmouhy a nečistoty.

K prevenci proti mlžení může posloužit i sprchový gel. Nejprve zrcadlo vytřete dosucha, na hadřík naneste kapku sprchového gelu a zrcadlo jím potřete. Nakonec rozleštěte čistým suchým hadříkem. Sprchový gel vytvoří na povrchu ochranný film, díky kterému se zrcadlo nebude mlžit. Podobným způsobem se dá použít klasické tuhé mýdlo, jen místo nanášení na hadřík ho můžete rovnou roztírat po zrcadle.

Poslední možností je použití zubní pasty. Ovšem pozor, nesmí mít bělicí účinek, jelikož ta obsahuje miniaturní částečky, které by zrcadlo mohly poškrábat. Stejně tak nebude fungovat gelová pasta. Opět platí stejný postup – naneste malé množství na zrcadlo, rozleštěte čistým hadříkem a těšte se ze skvělého výsledku v podobě čistého zrcadla, které se nemlží.