Jak si zařídit koupelnu? 

Zdobení honosné, špičkové koupelny je jistě tou nejkrásnější částí přestavby. Luxusní koupelna je soukromým útočištěm, kde se ráno osvěžíte a večer odpočíváte. Měla by vám usnadnit život a uvolnit vás. Jak tedy postupovat při jejím navrhování a jaké zvolit koupelnové doplňky, včetně úchytek a kování pro interiérové posuvné dveře?  

Výběr vhodného nábytku a doplňků 

Najít krásné a kvalitní výrobky na internetu a objednat si je tam je snazší než kdy jindy. Zatímco v minulosti jste si museli najmout řemeslníka, který přijel k vám domů, vzal vám míry a strávil měsíce výrobou toaletní skříňky, volně stojící vany a sprchového koutu na míru, dnes to díky dodavatelům zvládnete online na pár kliknutí. 

Nejlepší online prodejci koupelen však nenabízejí jen koupelny na míru. Nabízejí vám také možnost zakoupit si luxusní standardní vybavení. V neposlední řadě má váš dodavatel lhůty pro instalaci, které mohou být ještě kratší, pokud jste interiérový designér, architekt nebo developer. Možnost obdržet výrobky během několika dní může znamenat velký rozdíl mezi dodržením nebo nedodržením těchto termínů. 

Pro větší pohodlí se můžete rozhodnout pro objednání kompletní koupelnové sady, což vám pomůže ušetřit náklady na dopravu při objednávání více kusů od různých internetových prodejců. Luxusní koupelny se tak mohou stát realitou i pro ty, kteří mají menší rozpočet. 

Doprava a instalace 

Při hledání internetového prodejce pro přestavbu luxusní koupelny nezapomeňte věnovat pozornost nákladům na dopravu a způsobům dopravy, jakož i zásadám vrácení zboží. V ideálním případě hledejte prodejce, který nabízí dopravu zdarma, je spolehlivým partnerem a zajišťuje férové zásady vracení zboží, aby byl zaručen klid kupujícího.  

Jakmile bude vaše luxusní koupelna hotová, budete muset buď najít dobrého instalatéra pro instalaci, nebo se pustit do instalace sami. Jelikož se jedná o špičkový projekt, je pravděpodobně vhodné najmout si stavební tým, který zajistí, že vaše koupelna bude dokončena podle profesionálních standardů.  

Záleží však na tom, jak dobré jsou vaše kutilské dovednosti. Řekněme, že jste velmi dobří v obkládání a spárování, ale co je to platné, když chcete do koupelny instalovat robotiku a automatiku? Některé věci nechte zkrátka na odbornících.