Máte v bytě chaos? Pomůže vám skříň s policemi

V bytě najdete spoustu různých věcí, které nám usnadňují život. Pokud byste je ale volně pokládali, kam vás napadne, brzy byste měli kolem sebe obrovský nepořádek. Do chaosu vnesete systém úplně jednoduše. Pořídíte si policovou skříň.

Výběr záleží na účelu

Spoustu věcí potřebujete uschovat, a to nejlépe organizovaně, abyste o nich měli vždy perfektní přehled. Policová skříň vám v tom dokonale pomůže. Podstatné je, aby měla dostatečný úložný prostor. Dále musí být stabilní a bezpečná pro manipulaci. Není od věci, bude-li uzamykatelná, pokud do ní chcete odkládat cennější věci. Pokud jde o materiál, s nejdelší životností se nabízejí skříně z masivu. Mnozí ale sáhnout po levnějších variantách z dřevotřísky či lamina. Výběr typu konkrétní skříně se potom řídí tím, do jakých prostor bytu ji umístíte. Po jiném typu policové skříně sáhnete v případě, že přijde do dětského pokoje, po jiném do ložnice. U dětí je důležitá hlavně bezpečnost, použití zdravotně nezávadných materiálů. Do ložnice se dá pořídit třeba skříň kombinovaná, z části šatní, z části policová.

Systém variabilně nastavitelných polic je ideální

Nejdůležitějšími parametry skříně je hloubka, šířka, výška, ale samozřejmě i materiál a celkové vnitřní uspořádání. Zabýváte-li se nejvhodnějším vnitřních uspořádáním, potom ideální je, když jsou police nastavitelné podle potřeby. Málokterá skříň má police umístěné napevno, to je spíše výjimka a působí to velké problémy. Naopak ale existují systémy, kde si můžete výšku polic zvolit a zajistit pomocí čtyř kolíků, úchytek umístěných v otvorech na bocích skříně. Na nich potom leží jednotlivý díl. Rozestupy mezi policemi se tak dají libovolně přestavovat. Snadno si tak přizpůsobíte vnitřek skříně svým potřebám, a o to jde především.