Multimilionáři, kteří se dotkli svého dna, přesto uspěli

Kdo by nemiloval motivační příběhy, které vypovídají o milionářích, jež jsou nyní na špičce, vrcholu hory úspěchu, ale v minulosti byly na samotném dně. Že patříte mezi fandy takových stories? Pak pro vás máme seznam multimilionářů, kteří se v minulosti dotkli dna, přesto uspěli. Znáte je? Znáte to, s čím se zapsali do historie byznysu? 

James Altucher 

Muž jménem James Altucher začal na poli podnikání působit v devadesátých letech minulého století. Právě tou dobou se začal rozšiřovat internet, byl to tehdy hotový trend a ne samozřejmost, jako je tomu nyní. Vybudoval webdesignerskou společnost, kterou posléze prodal za více jak deset milionů dolarů. Jenže poté přišla vlna špatných investic a rázem byl James na naprostém dně jako před lety, kdy začínal.  

Říká se, že pokud si sáhnete na dno, rozhodně byste se neměli vzdát. Měli byste zkusit uspět znovu, jen to udělat trochu jinak a líp. A James přesně toto udělat. Přehodnotil své dosavadní podnikání i svůj život a začal psát blog. Tento blog byl čtený a po nějaké době se opět dostal na horu úspěchu. Dnes se dokonce pyšní vlastním podcastem, jehož hlavním předmětem je (překvapivě) podnikání. 

Dorothy Hamill 

Aby to však v našem seznamu nebylo jenom o mužích, musíme zmínit i jednu ženu, a to Dorothy Hamill. Tato žena se na dráhu popularity a byznysu dala e chvíli, kdy vyhrála zlatou medaili v krasobruslení na Olympijských hrách. Úspěch se jí přetavil v miliony dolarů, které však zhatily šperky. Za ně totiž utrácela tolik, že se nakonec dostala do obrovských dluhů, což vedlo k osobnímu bankrotu.  

Jenže i tato žena se dokázala vzchopit natolik, že se znovu řadí mezi nejúspěšnější ženy. Napsala knihu, dostala se do televize a začala opět vydělávat. Došlo to až k tomu, že hodnota jejího majetku se dnes odhaduje na více jak pět milionů dolarů.