Plánujete cestu na Korsiku? Tipy, co zařadit do svého itineráře

Pokud se chystáte vycestovat, pravděpodobně už máte vybranou destinaci, do které se podíváte. V posledních letech jsou velice oblíbená především taková místa, kde se zažije kus dobrodružství a ke se nemusí jen ležet u moře. Kromě Afriky, která je doslova synonymem dobrodružství, se může vydat také na Korsiku, kde narazíte na něco nového doslova na každém rohu. I proto je dobré mít připravený itinerář, díky kterému nebudete plýtvat s časem a efektivně ho využijete.  

Samozřejmě itinerář je dobré mít sestavený ve všech destinacích, nejen na Korsice. Vyhnete se tak několikahodinovému vymýšlení toho, co podniknete. Budete mít naopak předem stanovený plán a budete si jen odškrtávat to, co jste viděli a co nikoli.  

Aby se vám itinerář na Korsice psal doslova sám, máme pro vás několik atraktivních tipů, co vidět nebo co navštívit.  

Vydejte se na trek 

Pokud chcete poznat Korsiku v plné její kráse, měli byste se vydat na trek, a to po trase GR 20. Budete však potřebovat pořádnou fyzičku. Jedná se totiž o horskou trasu, která přetíná naprosto celou Korsiku od severu na jih. Celá trasa je dlouhá 180 kilometrů, během trasy se nasbírá převýšení až deset tisíc metrů. Abyste mohli tuto trasu zdolat, vymezte si alespoň dva týdny, jelikož za kratší čas trek asi nezvládnete.  

Megality ve Filitose 

Korsika je skutečně místo, kde naleznete na každém rohu něco jiného. Najdete zde například megality, které naleznete konkrétně ve Filitose. Jedná se o kamenné postavy, které mají až tři metry. Stojí tu sice mlčky, přesto vypráví zdejší příběh kultury. Kultura na Korsice vzkvétala v posledních čtyřech tisících letech. Jednotlivé kamenné postavy symbolizují například válečníky, kteří střežili zdejší olivovníky, jimž je podle všeho už několik tisíc let.