Road trip – čím dál oblíbenější forma cestování

Pokud se rozhodnete vycestovat na chvilku ze země a hledáte poměrně levný způsob cestování, zvolte takzvaný road trip. Jedná se o čím dál oblíbenější způsob cestování, který aktuálně využívají hlavně party mladých lidí, kteří se chtějí pobavit, a je jim zkrátka jedno kde. Díky tomu, že vlastně nevědí, kde zastaví a kde budou trávit další den, je to pro ně i značné dobrodružství a adrenalin, pro který takové cestování má rozhodně smysl.

O co se vlastně jedná?

Road trip je skvělé cestování, které se pojí s cestování v nějakém prostředku. Ve Spojených státech je velice oblíbené takové cestování v autobusech, u nás se však celkem chytilo cestování v autech. Vždy se sebere banda přátel, z níž každý umí řídit, aby se prostřídali, a jedou někam, kam je srdce táhne. Mají s sebou zkrátka jenom batoh těch nejzákladnějších věcí a cestují napříč zeměmi. Jedná se o opravdu skvělý způsob cestování, který v konečném důsledku vyjde levněji, než jakékoliv all-inclusive pobyty. Sice se utratí za benzin, ale na druhou stranu se neutratí za hotely a ani za nákupy, na které nebude zrovna čas.

Kam se nejčastěji cestuje?

Mnozí si stanoví nějaký cíl, do něhož chtějí během takové cesty přijet. Většinou je nejčastějším cílem Itálie, kde je samozřejmý styk s mořem, který je jistou odměnou. Moře se zkrátka v posledních letech stalo velkou dominantou a samozřejmostí a dovolená se bez moře zkrátka neobejde.

Někteří to dělají tak, že odcestují pomocí běžného dopravního prostředku do nějaké země a právě odtud se vydají pomocí půjčeného vozu, auta nebo pomocí zdejší hromadné dopravy do nejrůznějších koutů země, které chtějí navštívit. I toto je hotové dobrodružství. Pokud dojdou peníze, většinou se vezme krátká brigáda, která nějaký ten obnos na chvilku zase zaručí – alespoň na příjezd domů to většinou postačí.