Poznejme zkrášlování žen napříč světem

Proč lidé cestují? Aby například poznali kulturu jiných zemí. Zatímco někteří cestují proto, aby viděli to nejkrásnější, co jim jiná země nabízí, jiní cestují z toho důvodu, aby třeba poznali, jak se některé ženy v jiných zemích zkrášlují. Ne všude totiž existuje make-up. Někde jsou ženy zkrášlovány zcela jinak. Vezměme si například thajské ženy z kmene Padaung. Ty se zkrášlují tak, že jim jsou už od pěti lete nasazovány kolem krku kroužky, které později jsou to jediné, co drží jejich hlavu. Není to však jediný kmen napříč světem, který má trochu zvláštní zkrášlování.  

Nový Zéland a tetované rty 

Abychom nezacházeli do zemí, pro které jsou typické starodávné tradice, které ženám jaksi nařizují, co mají dělat nebo kdy to mají udělat, podívejme se například na Nový Zéland, který nám není tak vzdálený jako třeba Afrika. Pro Nový Zéland jsou typické ženy s plnými, tetovanými rty, které mají případně potetované i brady. Jedná se o tradiční tetování, které je součástí maorské kultury. V posledních letech se tato tradice těší stále větší popularitě, což je trochu zvláštní.  

Rusky a jejich důraz na líčení očí 

Věděli jste, že v oblasti líčení se ženy zkrátka liší? U nás to není s make-upem tak hrozné jako třeba v Rusku, kde ženy kladou důraz na líčení jejich očí. Rusky jsou typické svým pronikavým vzhledem, také extrémně dlouhými řasy a dramatickým vzhledem, respektive výrazem. Nebojí se barev, často i na rty nanáší nejrůznější odstíny, ale největší důraz opravdu kladou na oči.  

Pro Indky jsou typické zdravé vlasy 

Zamiřme nyní na okamžik do Indie a povídejme si o indických ženách, co je pro ně typické nebo jak se ony zkrášlují. Pro indické ženy jsou typické především jejich zdravé vlasy, na kterých si zakládají. Jejich pleť by měla být zářivá, vlasy by měly být hebké, až sametově hebké. K tomu, aby jejich vlasy byly opravdu krásné, využívají Indky kokosový olej, který podporuje krevní oběh a také růst vlasů.