Cestovat lze i levně. Stačí vědět, do jakých destinací zamířit

Co patří k vašim oblíbeným aktivitám? Možná patří k vašim oblíbeným aktivitám cestování, které je oblíbené u mnoha lidí. Zatímco někteří cestují opravdu rádi a často, jiní se této aktivitě vyhýbají, jelikož se domnívají, že je to drahá záležitost. Pokud si však vytipujete místa, která nejsou cenově příliš drahá, rázem bude cestování příjemnější i pro vaši peněženku. Pokud si nemůžete nyní vzpomenout ani na jedno místo, kam byste se za hubičku podívali nebo kde byste neutratili desetitisíce, prozradíme vám několik takových tipů.  

Vzhůru do Mexika! 

Pokud vám smíme poradit destinaci, kam sice letenky nejsou nejlevnější, na druhou stranu kde to není pak nijak drahé, poradíme vám Mexiko, konkrétně velice živé město Oaxaca, které je plné kultury, jídla, také umění a přehlídek či architektury. Každý si zde přijde na své, dokonce ani peněženka tady nezapláče, jelikož, jak již bylo zmíněno, to tu není nijak drahé. Pokud se zde budete nacházet, nezapomeňte Mexiko ochutnat.  

Siem Reap jako další destinace na našem seznamu 

Nelíbí se vám Mexiko? V tom případě zvolte něco trochu jiného, a to konkrétně Kambodžu. Abychom však ještě byli konkrétnější, doporučujeme město Siem Reap, které je dokonce zapsané na světovém seznamu UNESCO. Toto město je plné chrámů, díky čemuž se ostatně dostalo na zmiňovaný seznam. Zážitkem však samozřejmě nebudou jenom chrámy, ale také i trhy, na nichž koupíte opravdu všechno – přes ovoce až po sušené ryby.  

Do Vietnamu kvůli nízkým cenám 

Za nízkými cenami se také můžete vydat do Vietnamu, konkrétně do města Da Nang, kde je neuvěřitelně levné především taxi, díky čemuž se ostatně můžete cítit jako naprostí milionáři. Kromě jiného zde zaplatíte opravdu hubičku i za oblek na míru, který si můžete nechat ušít právě zde a odvézt si ho domů jako suvenýr.