V Praze najdeme největší prostor pro VR v Evropě

Jaká je dnes nejoblíbenější zábava lidí? Je to rozhodne zkouška virtuální reality. Dnes je možné vyzkoušet si virtuální realitu opravdu kdekoli, je mnoho prostorů, kde je možné se dostat do děje oblíbené hry. Například v pražských Horních Počernicích je dokonce možné vyzkoušet si virtuální realitu v největším prostoru pro VR v Evropě. Tento prostor se otevřel poměrně nedávno, investovalo se do něj několik milionů korun. 

Možná jste už slyšeli o tuzemské skupině Etnetera Group, která je známá tím, že se dlouhodobě pohybuje v oblasti moderních online i digitálních technologií. Svůj zájem o technologie ostatně opět potvrdila, tentokrát tím, že se rozhodla investovat do nového startupu nazvaného Virtuplex. Jedná se o startup s vůbec největším prostorem pro virtuální realitu v celé Evropě. Tento prostor je velký šest set metrů čtverečních, využívají se zde brýle také patřící do rodiny Etnetera, a sice brýle VRgineers. 

Prostor určen i pro firmy 

Nemyslete si, že tento obrovský prostor j určen je pro uživatele VR. Naopak. Prostor je určen i firmám, které mohou díky VR rozvíjet různé projekty. Mohou například ve Virtuplexu vyvíjet a navrhovat různé nové komerční, ale také kancelářské prostory, mohou prototypovat, mohou prezentovat produkty různých druhů. Nezáleží na tom, jestli vyrábí automobily nebo letadla či tramvaje, které by mohly jezdit ulicemi Prahy. 

Firmy mohou ocenit řadu výhod virtuální reality, díky které je možné rychle a méně nákladně iterovat, je možné snadno vylepšovat nebo i měnit produkty. 

Unikátnost se nezapře 

Startup Virtuplex mající největší prostor v Evropě pro virtuální realitu je v Evropě rozhodně unikátní. Je profesionální, a to nejen brýlemi, které se k VR využívají. Startup umožňuje absolutní volnost pohybu, a to díky počítači v batohu. Taktéž funguje systém trackování pohybu v prostoru a podobně.