Co všechno ukrývá tajuplný Velikonoční ostrov?

Míst, která můžeme na světě navštívit, je mnoho. Vydáte se nejdříve do něčeho tradičního nebo poznáte místo, kam moc lidí nechodí nebo kam se moc lidí nevydává? Mnohé cestovatele lákají hlavně Velikonoční ostrovy, respektive Velikonoční ostrov, kterému se také jinak přezdívá Rapa Nui. Tento ostrov je známý hlavně pro své sochy, které jsou nejen fotogenické, ale jsou také nezapomenutelné. Jenže je Velikonoční ostrov opravdu jen o těchto vysokých útvarech nebo se zde schovává i něco jiného? 

Jak již bylo zmíněno, Velikonočnímu ostrovu se také jinak říká Rapa Nui. Jedná se o vůbec nejodlehlejší obydlený ostrov na celém světě. Najdeme ho konkrétně v jižní části Tichého oceánu, velmi daleko o Austrálie nebo Ameriky. 

Velikonoční ostrov patří k Chile, přesto zdejší obyvatelé mají své zvyky, svůj jazyk a svou kulturu. Návštěva Velikonočního ostrova tak může být opravdu velmi zajímavou a obohacující. Typické je hlavně pomalé tempo a velmi klidný styl života, to jsou možná důvody, proč to sem turisty tak táhne. 

Maličký ostrov s příjemnými teplotami 

O Velikonočním ostrovu lze říct, že je to velmi maličký ostrůvek, kde se přistávací dráha táhne z jedné strany na druhou. Je tu jedno menší městečko, celoroční teploty se tu pohybují kolem dvaceti stupňů Celsia. A jak jsme zmínili, hlavním lákadlem jsou hlavně tajuplné sochy nazvané moai. 

Nemusíte se bát, že byste při trávení své dovolené na Velikonočním ostrově nenarazili na typické sochy moai. Jsou rozmístěné opravdu prakticky kdekoli, nenarazit na ně by byl učiněný zázrak, který je však velmi nepravděpodobný. 

Velikonoční ostrov nejen o moai 

Jak již bylo zmíněno, Velikonoční ostrov není jen o sochách, ale čeká vás zde mnohem více. Například vás čeká zdejší krásná příroda, také nízké vulkanické kopečky nebo mořské želvy. Nezapomenutelné jsou i zdejší západy a východy sluníčka, ještě neuvěřitelnější je noční obloha.