Aktuální situace? Skvělá investiční příležitost, tvrdí bohatí

Na aktuální situaci můžeme pohlížet různě. Zatímco někdo je toho názoru, že se jedná o obrovskou krizi, ve které bychom měli šetřit, jiní to berou jako jednu velkou příležitost. Přece jenom akcie klesly se svými hodnotami, je možné je nyní koupit ve slevách – mimochodem, to je jedno ze základních pravidel úspěšného investování do akcií. To, že je aktuální situace jenom velká investiční příležitost, tvrdí i nejbohatší Češi, kteří se nebojí investovat peníze do mnoha společností, kterým akcie klesly na minimum.  

Samozřejmě ne všem oborům se daří, ale to, co přinese budoucnost, není přesně jisté. Než se proto pustíte do investování, bylo by dobré si projít trh a zjistit, do čeho investovat, co pravděpodobně nekrachne.  

Na trhu je totiž mnoho společností a investovat v krizi je rizikové, ovšem čím rizikovější to je, tím výnosnější to nakonec může být. Proč tedy vyčkávat? 

Technologie, zdravotnictví i akciové fondy 

Samozřejmě aktuální situace není investiční příležitostí jenom z toho pohledu, že klesají akcie velkých společností. Mluvíme mimo jiné i o technologiích a zdravotnictví – to jsou dva obory, do kterých nyní aktivně investují všichni bohatí Češi. Právě tyto obory totiž mají potenciál porůst, a to o obrovská procenta.  

Nejistota jako příležitost 

Ano, stále platí, že žijeme v nejisté době. Pravděpodobně ještě dojde k obrovskému propadu a krize se teprve ještě dostaví, na druhou stranu aktuální nejistotu je dobré brát jako příležitost. Jak jsme zmínili, čím rizikovější investice bývají, tím výnosnější budou. Jenom je třeba mít odvahu a nesázet jenom na jednoho koně.  

Stejně tak platí, že bychom veškeré své finance neměli do investování dávat. Do investování vkládáme takové sumy, které nás nijak neohrozí na životě a jejichž ztráta nás případně nijak nezruinuje.