Chci prodat svou nemovitost, ale rychle! Aneb aktuální situace u nás

Trh s nemovitostmi se doslova otřásá v základech. A nemůžeme se tomu divit. Lidé chtějí investovat své peníze, proto nakupují nemovitosti, které jsou v jejich očích tou nejlepší a nejvýhodnější investicí. Na druhé straně jsou zde ale lidé, kteří chtějí také této situace využít. A jsou to ti, jež chtějí své nemovitosti prodat. Pokud se však k tomuto kroku rozhodnou, dbají na rychlost. Často za jejich problémem stojí finanční tíseň způsobená pandemií COVID-19.  

Realitní kanceláře se nedávno rozhodly k jednomu kroku, a sice k průzkumu nemovitostí, jež jsou nyní nabízeny nejen na internetu. A z výsledků vyplývá, že zhruba třicet procent z nich jsou objekty problematické. Jsou tedy například zatíženy exekucí nebo věcným břemenem či něčím podobným.  

Dopady pandemie se začínají projevovat 

Je třeba konstatovat, že dopady koronavirové pandemie se začínají stále více a více projevovat. Samotná exekuce se totiž táhne dlouho. Bylo mylné očekávat, že krize se objeví už na konci loňského roku, to se teprve problémy začínaly tvořit. A nyní nabývají na obrátkách, i když se už vidí světlo na konci tunelu.  

S příchodem exekucí a podobných problémů výrazně vzrostl počet prodávajících. Ti na prodej často tak spěchají, že jsou svoleni přistoupit i k výkupu nemovitostí, jelikož se jim to jeví jako rychlá cesta z problému.  

Hlavně se do toho nevrhejte sami 

Většina lidí nepřemýšlí a často se vydává do složitého prodeje sama. Před tímto odborníci varují, mohou podobného rozhodnutí v budoucnu litovat. Pokud je tedy netíží finanční situace, pokud nespěchají na peníze, je dobré jednat s realitními makléři, kteří mnohdy dokážou předpokládanou kupní cenu ještě trochu navýšit.  

Majitelé nemovitostí by se také rozhodně neměli nechat strhnout nákupním šílenstvím, ke kterému dochází na nemovitostním trhu. Touha vytěžit na objektu, který se nepoužívá, maximum, je nyní tak velká, že často dovádí člověka ke krokům, k nimž se uchýlit nechtěl. Prodej nemovitosti si proto dobře rozmyslete.