Foz do Iguacu: přírodní park a nejkrásnější vodopády světa

Na hranicích dvou jihoamerických států Argentiny a Brazílie se nedaleko města Foz do Iguacu nachází rozsáhlý přírodní park, jehož součástí jsou mimo jiné vodopády Foz do Iguacu, které jsou považovány za nejkrásnější vodopády světa. 

Národní park Foz do Iguacu 

Národní park je otevřen celoročně každý den, od října do března od 9. hod. do 18 hod. a po zbytek roku pouze do 17. hod. Je snadno přístupný taxíkem od místního letiště, vzdáleného 18 kilometrů od města Foz do Iguacu či od autobusového nádraží, od kterého jezdí pravidelně autobusy až k Foz do Iguacu. V areálu parku jezdí také malý vláček v pravidelných 30iminutových intervalech, který Vás vyveze až nahoru ke stanici „zastávka u vodopádů“. Jeho služeb využívají většinou starší návštěvníci nebo rodiny s malými dětmi. Ostatní si nenechají ujít příležitost projít se po areálu po stezkách a pozorovat přitom množství jedinečných druhů motýlů, exotických ptáků a dalších vzácných živočišných druhů. Přírodní park Foz do Iguacu je již od roku 1986 na seznamu světové organizace UNESCO. 

Vodopády Foz do Iguacu 

Vodopády Foz do Iguacu jsou napájeny vodami řeky Iguacu, která od svého pramene v horách v blízkosti státu Parana urazí cestu dlouhou šest set kilometrů, než začne vytvářet jedinečné kaskádovité peřeje. Protože se cestou vlévá do Iguacu několik desítek větších přítoků, je síla řeky v místě Foz do Iguacu nepředstavitelná. Vodopády se skládají z celkem 180 až 350 peřejí, jejichž počet závisí od aktuálního množství protékající vody. Ačkoliv většina turistů přijíždí k vodopádům z Brazílie, dá se k nim dostat i z argentinské strany. K části vodopádů na území Argentiny se k nim dostanete mnohem blíže, v Brazílii naopak budete mít mnohem lepší výhled. 

V blízkosti přírodního parku můžete také navštívit Ptačí park, který je v soukromém vlastnictví a odpovídá tomu také cena vstupného. Kdo očekává, že zde bude pozorovat veškerá zvířata ve volné přírodě, bude zklamán. Většina je zavřená ve voliérách či v klecích. 

Pokud u národního parku strávíte více času, doporučujeme Vám i návštěvu největší vodní elektrárny světa Itaipu, která denně pořádá organizované prohlídky. Jedinečná je také večerní světelná a zvuková show, která se koná v pátek a v sobotu.