Rady a tipy pro cestování bez stresu

Dovolené jsou sice odpočinkové, ale bohužel i těmto odpočinkovým záležitostem přechází kupa stresu a hádek. Snad nikdo nikdy nejel na dovolenou bez toho, aniž by se s tím, kým na dovolenou jede, pohádal nebo aniž by se nestresoval proto, že se nestíhá nebo že se na něco určitě zapomnělo. Pokud si ale myslíte, že stres k dovoleným patří, pak se pletete. I dovolenou lze zvládat bez zbytečného stresu, poradíme vám, jak na to.  

Ať už si chcete užít letní prázdniny nebo zimní dovolenou, pamatujte, že to jde bez stresu. Abyste se vyhnuli horké krvi a viditelným žilkám na čele, poradíme vám, jak všechno zvládnout tak, aby se stres nedostavil.  

Zkontrolujte si všechny dokumenty, doklady i platební karty 

Největší problém nastává tehdy, kdy zjistíte, že nemáte zřízený pas nebo že máte prošlou občanku. Když to zjistíte s předstihem, není to nic stresujícího, zkrátka si zajdete vyřídit nový pas či jiné doklady. Stresující je však to, když zjistíte, že je něco v nepořádku s doklady, dokumenty nebo platebními kartami až na letišti. Proto zavčasu zkontrolujte data trávní všech dokladů, zkontrolujte letenky a nachystejte si je ke kufru, nezapomeňte zkontrolovat zůstatky na platebních kartách a to, jestli máte povolené platby v zahraničí, případně jaké jsou limity výběru z bankomatu.  

Na letiště vždycky včas 

Abyste se vyhnuli stresu, který pramení z toho, že z domu vyjíždíte na poslední chvíli, jeďte raději na letiště s dostatečným předstihem. Klidně raději o hodinu dřív, vždyť na letišti je toho tolik co dělat. Obecně se doporučuje, že na letišti je dobré být minimálně dvě hodiny před odletem, někdo tvrdí, že dokonce tři hodiny před odletem jsou optimální.  

Napište si trasu z letiště do hotelu 

Stres se také dostavuje ve chvíli, kdy nevíte, jak se dostanete z letiště do hotelu. Proto si trasu napište nebo vytiskněte a mějte ji u sebe. Vyhnete se tak stresu.