Hrady a zámky z pohádek. Kam se můžete vydat za dobrodružstvím?

I když je situace kvůli pandemii dost omezená, pořád je tu naděje, že se v létě budeme moci podívat na krásná místa Čech. Pokud máte děti nebo sami milujete zajímavá místa, zkuste procestovat hrady a zámky, kde se natáčely slavné pohádky. Uvidíte, že výlet bude o to zábavnější, až určitá místa budete poznávat.  

Vyrazte s rodinou na Křivoklát 

Křivoklát leží v okrese Rakovník a dovede vás zpátky do středověku. Na skalnatém podloží se tyčí mohutná bílá věž a oslní vás také celková rozlehlost areálu. Prohlédnout si můžete Zlatou baštu, Malou věž, kapli Panny Marie, několik křídel a poznávat místa, která se objevila v pohádkách, jak jsou Tři veteráni, Třetí princ nebo Jak se budí princezny.  

Vzhůru na hrad Bouzov 

Za tímto hradem se budete muset vydat na střední Moravu. Původní středověký hrad už zde nenajdete, jelikož byl v roce 1985 přestavěn v romantickém stylu. Stále má ale své kouzlo, jelikož se nachází na vrchu v malebné krajině. Oslní vás mohutné opevnění a mnoho rádoby středověkých prvků, které však pocházejí z období romantismu.  

Ze zdejší věže v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci skákal na svých křídlech švec Jíra. Hrad je v perfektním stavu, jelikož jeho přestavba proběhla téměř nedávno, ale přesto věrně napodobuje středověké prvky. Tvůrci pohádek ho proto milují a vyhledávají ho i dnes.  

Zajeďte si na zámek Červená Lhota 

Laik by možná na první pohled řekl, že se jedná jen o větší měšťanský dům. Ve skutečnosti totiž Červená Lhota nemá nijak významnou velikost, ale leží v nádherném prostředí. Je umístěna uprostřed rybníka a přístup k ní nabízí kamenný most. Pokud vyrazíte na výlet na lodičce, pokocháte se výhledem, který nám nabídla televizní pohádka o Zlatovlásce. Zámek je navíc obklopen přírodou, takže se potěšíte i při procházce kolem