Jak ušetřit za elektřinu? Není to tak těžké, jak se na první pohled zdá

Při každoměsíčním hrazení záloh za elektřinu si možná říkáte, že jsou nějak podezřele vysoké. A stanovujete si jeden úkol – snížit je. A i když se to zprvu jeví jako velmi těžký úkol, pravdou je, že za elektřinu můžete ušetřit poměrně snadno. Stačí si osvojit několik tipů, které vás udrží trochu zkrátka.  

Hledejte úsporné spotřebiče 

Pokud se nacházíte ve fázi, kdy zařizujete kuchyni nebo obývací pokoj, a pokud hledáte vhodné spotřebiče, které byste do interiéru zakomponovali, dívejte se na energetický štítek. Je mylné se domnívat, že každé zboží je stejné, není tomu tak. Energetické štítky jsou to, co napoví, jak daný spotřebič s elektřinou hospodaří. V ideálním případě si pořiďte takové spotřebiče, které mají označení A+++ nebo A++. Takové jsou nejúspornější. Naopak se straňte těm, které mají energetický štítek červený tedy D.  

Najděte si levnějšího dodavatele elektřiny 

Dalším krokem, který vede k úspoře financí za elektřinu je, když si najdete levnějšího dodavatele. I když se to může jevit jako oříšek, protože dodavatelů je na trhu celá spousta, není tomu tak. Na internetu se nachází mnoho srovnávačů, které vám výběr trochu usnadní. Nebo se poraďte se známými nebo s přáteli a odhalte toho nejlevnějšího dodavatele.  

Ohřívejte nízkonákladově 

Jak ušetřit za elektřinu? Stačí, když budete ohřívat nízkonákladově. Podle posledních průzkumů je tím nejvýraznějším konzumentem elektřiny bojler, který stačí správně nastavit. A jak již bylo nastíněno – na nižší teplotu. Výrobci obecně doporučují ohřívat vodu na šedesát stupňů, aby se předešlo k výskytu nebezpečné bakterie, která se množí při ohřívání na padesát stupňů Celsia.  

Ušetřit lze i v kuchyni 

Za elektřinu můžete ušetřit i v kuchyni, když budete vařit levně. Čili při vaření používejte méně vody a hrnec přikrývejte pokličkou, což vede k rychlejší přípravě jídla. Tímto způsobem se může až čtyřnásobně snížit množství použité energie.