Jak chovat pavouky? Útěku se bát nemusíte

S touhou zaplnit terárium postavené z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby přichází také věčné dilema, jaké konkrétní terarijní zvíře si pořídit. Nabízí se například chameleoni, ale zde hrozí vysoké riziko toho, že nám umřou ze stresu. Právě stres totiž nemají v lásce a velmi často mu podléhají. Proto do hry vstupují pavouci, kteří jsou jednoznačně odlišní tím, jak dlouho v domácnosti vydrží. Žijí skutečně dlouho a útěku se příliš obávat nemusíte. 

Budí respekt, ale jsou mírumilovní

I když se o pavoucích říká, že jsou velmi nebezpeční a že budí respekt, pokud se k nim s dostatečným respektem také chováte, jsou ve výsledku mírumilovní. Pro někoho sice mohou být noční můrou, pro jiného jsou spíše možností, jak se strachu z pavouků zbavit. 

Největší strach z chovu pavouků koluje v tom smyslu, že se lidé obávají o jejich útěk. Útěk je však to poslední, čeho byste se měli bát. Pavouci totiž ze svého terária utíkají velmi výjimečně. Jak již bylo zmíněno, pokud se k nim chováte s dostatečným respektem a úctou, nebudou mít důvod proti vám nějakým způsobem zbrojit.

Stačí velmi malý prostor

Nemusíte takovému pavoukovi ani pořizovat příliš velké terárium. Stačí skutečně malé. Zejména sklípkani k životu nepotřebují příliš velký prostor. Vždyť většina druhů žije v zemi, kde mají jen úzkou noru čili takové menší terárium pro ně bude spíše královstvím. Co je však nutné zachovat a na co klást důraz při zřizování terária je rozhodně dostatečná teplota a také vlhkost. Jinými slovy musíte vyprodukovat takové podmínky, které budou odpovídat reálným podmínkám ve volné přírodě.

Pokud se obáváte, že přichystané terárium bude velké nebo naopak příliš malé, můžete se dát na cestu toho, že budete zřizovat terárium dle jeho skutečného věku. Sklípkan totiž stejně jako jiné druhy tvorů roste a s ním může růst také jeho obydlí. I když si, jak ostatně bylo zmíněno, vystačí i s velmi malým prostorem, pokud mu chcete dopřát, může s ním obydlí jednoznačně růst.