Jak si vybudovat pasivní příjem

Pasivní příjem znamená, že peníze pracují prakticky pro vás. Někam své úspory investujete a čekáte, až se samy (bez vaší pomoci) zhodnotí. V současné době velmi atraktivní příležitost, jak ochránit své dlouho střádané peníze před inflací, která v posledních měsících trhá své rekordy. Pokud přemýšlíte nad tím, jak vůbec takový pasivní příjem vybudovat, může mít mnoho podob. Pojďte se s nimi seznámit.

Investujte peníze nebo čas a své úsilí

Úvodem je však třeba konstatovat, že pasivní příjem můžeme rozdělit na dva typy, a sice na to, když investujeme peníze, a na to, když investujeme svůj čas a také úsilí. Zatímco pro první případ se rozhodujeme ve chvíli, kdy máme už nějaké úspory k dispozici, případ druhý nastává v okamžiku, kdy žádné peníze k dispozici nemáme. Můžeme tedy investovat pouze svůj čas a své úsilí.

Příjmy z druhého případu jsou však v dlouhodobém horizontu o chlup vyšší než ty peníze, které investujeme.

Jak může vypadat náš pasivní příjem

Mezi vůbec nejčastější typy pasivního příjmu patří to, když si založíme spořící účet s vysokým úrokem čili naše peníze se zhodnocují, zatímco my aktivně pokračujeme v našem běžném životě. Nebo můžeme začít investovat do nemovitostí, a to buďto tak, že nastřádáme dostatek financí a rovnou si zafinancujeme celou nemovitost, nebo, v případě, že nám nedřímají miliony v kapse, se nabízí investice do skupinového financování, který můžete znát také pod pojmem „crowfunding”.

Pasivní příjem však můžete vytvořit také tím stylem, že začnete investovat do akcií. I když jste v této branži nováčkem, neznamená to, že nemůžete na burze uspět. Můžete totiž začít aktivně kopírovat úspěšné obchodníky čili tím pádem dosahovat podobně skvělých výsledků, jakých dosahovali oni.