Jak ušetřit na zahradě, aniž by utrpěla na kráse?

Cena za vodu neustále stoupá, proto se vyplatí s vodou trochu šetřit a snažit se s ní tolik neplýtvat. Jenže v době parného léta to jde opravdu jenom stěží. Vodu nepotřebujeme jenom my, ale potřebuje ji hlavně naše zahrada, která má být naší chloubou. Pokud chcete ušetřit na zahradě, ale nemáte zájem o to, aby utrpěla na kráse, přinášíme několik tipů, jak na to.  

Díky tipům, které vám prozradí, jak ušetřit na zahradě, aniž by utrpěla na kráse, vám poděkuje i vaše peněženka, která se tak nebude obávat ročního vyúčtování, jež ji třeba letos kvůli vysoké spotřebě vody zabolelo.  

Tipy, jak ušetřit na zahradě 

  • Začněte sbírat dešťovou vodu, to se opravdu vyplatí. Dešťová voda je zadarmo, můžete s ní zalévat celou zahradu. Dokonce ji mnozí zahrádkáři doporučují více než klasickou vodu ze studny, je měkčí a rostliny ji lépe snáší.  
  • Pořiďte si takzvaný průtokoměr. Jedná se o jakéhosi hlídače vaší vody. Jedná se o přístroj, který se hodí hlavně ve chvíli, kdy pravidelně zavlažujete velkou plochu. Zařízení vám bude nejen měřit množství vody, ale také ji bude dokonce dávkovat.  
  • Neutrácejte zbytečně za chemické výrobky na zahradu, ani za hnojivo neutrácejte každý týden. Hnojit stačí jednou za pět týdnů, a to v menším množství, co se týče chemických postřiků, ty třeba ani nepotřebujete, třeba jen stříkáte rostliny ze zvyku.  
  • Namontujte na svou zahradu solární osvětlení, které je daleko lepší než klasické osvětlení, které jste plánovali zabudovat. Solární osvětlení je totiž poháněno sluncem, proto nevyžaduje žádnou energii, nezvyšuje tedy spotřebu elektřiny.  
  • Půdu nakypřete. Tím dosáhnete toho, že půda bude déle zadržovat vodu a že se voda z půdy rychle nevypaří. Nebudete díky tomuto kroku muset zahradu neustále zalévat.  
  • Nezalévejte zbytečně moc. Zalévejte rostliny jenom tak, jak potřebují. Zbytečně s vodou neplýtvejte a jedno místo nezalévejte dvakrát.