Tři tipy, jak ušetřit na vodě

Poplatky za energie jsou stále vyšší. Každý měsíc splácíme nesmírně vysoké zálohy a mnohdy se stává, že po ročním zúčtování či vyúčtování ještě musíme několik tisíc doplácet. Během roku si bohužel neuvědomujeme, že energiemi plýtváme. Často za sebou nezhasínáme v místnostech, nevypínáme si televizi, když se nám chce spát. Raději při ní usneme a „žereme“ další elektřinu, kterou budeme muset zpětně doplácet. Velkým problémem je voda. Ta je totiž každým rokem dražší a lidé si neuvědomují, že ceny vody rostou. Zjistí to až při zmiňovaném ročním vyúčtování, kdy musí doplácet několik zbytečných tisíc korun, které mohli využít k něčemu zcela jinému.

Pokud patříte k lidem, kteří jsou každým rokem otráveni doplácením, poradíme vám tři tipy, díky kterým na vodě výrazně ušetříte.

1) Občas perte ve studené vodě

Především ženy mají zafixováno to, že si musí každý týden prát prádlo, a to rovnou v teplé nebo horké vodě. Každá pračka však nabízí možnost nastavit si teplotu vody. Pokud o této možnosti nevíte, rychle se běžte přesvědčit, protože taková možnost se skrývá i na vaší pračce.

Pračka vám tedy umožňuje, abyste jednou za čas prali ve studené vodě. Vyperte v ní především takové oblečení, které není nijak špinavé a z něhož nepotřebujete odstranit těžce odstranitelné skvrny.

2) Více se sprchujte

I každodenní hygiena dělá své. Pokud se každý den koupete a napouštíte si horkou vodu, nemůžete počítat s tím, že nebudete doplácet na poplatcích za vodu. Raději upřednostněte sprchování, které takzvaně „tolik nežere“. Navíc sprchování je rychlejší a mnohdy uklidňující aktivita, kterou si zamilujete. Jenom jo chce začít si sprchování prosazovat a preferovat ho.

3) Pořiďte si myčku

Velkým šetřílkem vody je myčka. I když to mnohým lidem nepřijde, skutečně dokáže s vodou zacházet šetrně a opatrně.