Jaké země si nesmíte v roce 2018 nechat ujít?

Od roku 2018 si každý slibuje něco jiného. Někdo si dává předsevzetí, že bude konečně jíst zdravě, někdo si slibuje, že začne hubnout a pravidelně se hýbat. Jiní si chtějí splnit své sny. Najdou se mezi námi i ti, kteří chtějí rok 2018 naprosto procestovat. Pokud i vy patříte k cestovatelským nadšencům, měli byste vědět, kam byste se měli podívat. Pro rok 2018 totiž byla navrhnuta místa, která jsou pro dovolenou či pro cestování jako dělaná.

Výběr je naprosto rozmanitý, určitě si vybere i ten nejnáročnější cestovatel. Třeba vám tento výběr pomůže k tomu, abyste si už nyní naplánovali velkou letní dovolenou.

Portugalsko

Pokud se ptáte, proč se vydat do Portugalska, tak vám ihned rádi odpovíme. Jedná se o zemi, která dostala mnoho ocenění, která vypovídají o tom, že si zde turistů skutečně váží. Nejvíce si toto místo oblíbí milovníci turistiky, ale taky i ti, kteří milují město. K těm nejatraktivnějším místům, které zde můžete navštívit, se řadí samozřejmě hlavní město Lisabon, které je známé hlavně svými žlutými tramvajemi. Kromě toho se cestuje id o Sintry, což je místo označované za letní sídlo portugalských králů.

Kambodža

Ptáte se, proč se máte v roce 2018 vydat právě do Kambodži? Je to prosté! Je zde mnoho turistických lákadel, které vám utvoří vzpomínky na celý život. Nejvíce navštěvovaný je zde hlavně chrámový komplex v Angkoru. Doporučujeme, abyste se sem vydali hlavně během zimy, protože zde nezažijete taková ukrutná horka, jako zde jsou v horkých letních měsících. Návštěvu památek vám navíc nepokazí nepříjemný déšť, která je v létě častý.

Nikaragua

Jestliže jste milovníkem Ameriky, měli byste zamířit do Nikargui. Jedná se o místo, kam to turisty zrovna dvakrát neláká, přesto je zde krásně. Pokud si tedy chcete užít krásu Střední Ameriky a pokud chcete mít dovolenou bez otravných turistů, měli byste se vydat právě sem. Málokdo to ví, ale je to mnohem krásnější místo, než je například sousední Kostarika nebo Guatemala.