Místa, která nezapomenout navštívit, když podniknete road trip po Francii

Rozhodli jste se se svou vestavbou na spaní projet další světa kraj? Je mnoho míst a zemí, které navštívit, jednou z nich je také Francie. A i když se jeví jako hrozně daleko, když bude v autě dostatek řidičů – zvládnete přejezd mezi jednotlivými zeměmi poměrně rychle. A na cestě do krásné destinace můžete sestavit itinerář míst, na která nesmíte zapomenout. Co konkrétního by na seznamu lákadel nemělo chybět?

Pobřeží růžové žuly vytváří dokonalé zátiší pro každou fotografii

Pokud jste se rozhodli nejdříve prozkoumat sever Francie, neměli byste minout krásné pobřeží růžové žuly, které se nachází právě na zdejším severním pobřeží v Bretaně. Pobřeží lemují obří balvany, které tak vytváří naprosto dokonalou scenérií vhodnou pro jakoukoli fotografii. 

Že jste na místo dorazili v době přílivu? Skvělé! Nabízí se vámi možnost okoupat se ve zdejším moři nebo jezírkách, jež se nachází mezi pobřeží lemujícími balvany.

Vzhůru do středověku

Není tajemstvím, že Francie je místo, kde si na své přijdou i milovníci historie. Nachází se zde totiž celá spousta krásných hradů a zámků, dokonce i celých opevněných měst, jako je například Carcassone v Languedocu. Pokud vás sem váš parťák na čtyřech kolech doveze, neubráníte se údivu ani obdivu. 

Už po vstupu do hradby vás přivítají kamenné doby a ulice. Také románsko-gotický kostel, dále zámek či místní muzeum. Samozřejmostí jsou legendy, které toto místo povznáší k dokonalosti. Vždyť kdo by nechtěl být alespoň na malou chvilku součástí legendy, že ano?

Písečná duna jako unikátní přírodní jev

Chtěli jste letos zamířit spíše do Afriky, ale vlivem aktuálních pandemických opatření to nevyšlo? Francie nabízí místo, kde se na chvilku jako v Africe cítit budete. Je to písečná duna Pyla, kterou najdete v Akvitánii. Mluvíme o zcela jedinečném přírodním úkazu či jevu, který lze popsat jako pohybující se písečnou dunu tyčící se nad pobřežím Atlantického oceánu.