Paříž-město elegance a lásky

Láká vás francouzský styl a chcete si požitkářsky vychutnat město? Tady je pár tipů.

Kam se vydat

Můžete být natěšeným turistou a nevynechat katedrálu Notre-Dame, Eiffelovu věž, pulzující bulvár Champs-Élysées a Louver. Anebo se stanete Pařížanem, vydáte se na největší bleší trh Marché aux puces de Saint-Ouen (koná se od soboty do pondělí), naplánujete si piknik v Bouloňském lesíku, kde se Francouzi oddávají své oblíbené hře pétanque a plují na lodičkách na jezeře.

Pro někoho může být i nezapomenutelným zážitkem procházka po pařížských hřbitovech. Například Pere Lachaise je největší hřbitov města, kde je vysázeno 5300 stromů. Můžete zde najít hroby se jmény jako je Edith Piaf, Oscar Wild, Balzac nebo Jim Morrison. Pokud vám nedělají problém výšky, můžete se vydat na Montparnasskou věž nebo na baziliku Sacré-Coeur, odkud budete mít Paříž jako na dlani.

Kde se najíst

Ohledně jídla nelze doporučit jen jedno místo, neboť kolem jídla se ve Francii točí svět. Ať se vydáte kamkoli, narazíte na restaurace (v Latinské čtvrti jich je plno), creperie (například La Creperie de Josselin), kavárny brasserie a nebo pekárny. Nejlepší zmrzlinu najdete na ostrově Svatého Ludvíka ve zmrzlinárně Berthillon. Pokud jste milovníci sladkého za návštěvu určitě stojí Le Chocolat Alain Ducasse a L’Eclair de Génie.

Cesta a ubytování

Z Prahy do Paříže s elétá několikrát denně a můžete si vybrat i společnost (ČSA, Air France, SmartWings, atd.). Z letiště se do města dostanete do 40 min rychlodráhou RER. Můžete jet také autem, ale v centru jsou vysoké ceny za parkování.

Pokud nenecháte výběr ubytování na poslední chvíli, můžete na booking.com jednoduše najít hotel poblíž metra nebo míst, které chcete navštívit.

Jak se připravit před cestou

Pomoci vám může filmový večer s filmy Paříži, miluji tě, Amélie z Montmartu nebo kreslená pohádka Ratatouille. Inspiraci také můžete načerpat z knížky Jana Šmída Třicet dní v Paříži.