Jezdí k vám často přátelé nebo příbuzní? Řešením je rozkládací sedačka jako postel

Určitě k vám občas přijedou hosté. Rozpovídáte se při dobrém jídle a pití a nakonec zjistíte, že večer pokročil do noci a je problém se spojením. Kde nyní hosty ubytovat? Velmi dobře k tomu poslouží rozkládací sedačka, která se bleskurychle promění v prostor na spaní.

Rychlá proměna v lůžko

Vkusná a praktická součást obývacího pokoje, to je funkce rozkládací sedačky. Vybírejte ji nejenom s ohledem na to, aby se designově dobře začlenila do koncepce pokoje, ale hlavně aby po rozložení nabídla pohodlné a dostatečně velké lůžko. Během dne dobře poslouží k sezení, pozdě večer se promění v postel. Ráno je z ní zpátky sedačka, která nezabere mnoho místa. Výborná ke možnost nastavit variabilně výšku opěrek a podle nich nastavit i sedací díl, mít možnost tyto díly přesunovat podle potřeby.

Různé způsoby rozkládání

Volit se dá rozkládací sedačka podle prostorových možností. Menší rozměry s dvěma sedadly jsou velice oblíbené, ale k dispozici je mnohem více variant. Větší sedačky můžete rozložit třeba i na rozměry postele letiště. Druhy rozkládání jsou také různé. Postel můžete vytvořit například zatažením za přední část, nebo má sedačka zabudovanou zásuvku s matrací, kterou jednoduše vytáhnete. Jiné typy zase obsahují promyšlený sklápěcí systém. Na první pohled pak na nich ani nepoznáte, že jsou rozkládací. Nejlepší je volit takový způsob rozkládání, který vám v prostoru pokoje nebude komplikovat situaci.

Dobrá odolnost a co nejsnazší údržba je důležitá

Vhodné je koupit sedačky, které slibují dostatečnou odolnost a minimální údržbu. Tedy kvalitní matrace i čalounění. Podstatná je odolnost otěru (budete se sedačkou často manipulovat). Látka je sice na omak příjemná, ale její údržba je složitější. Kožené nebo koženkové sedačky se udržují lépe.