Francie má nový sport. Jsou jím souboje se světelnými meči

Francie byla ještě donedávna považována za zemi nejromantičtější na světě. Přece jen se zde nachází nádherná Paříž, která jednoznačně tím nejromantičtějším místem na světě je. V současné době však 

není Francie jen ideální místo pro milovníky romantiky, ale dnes je to místo i pro fanoušky Hvězdných válek. Světelné meče ze Star Wars se zde totiž staly sportovním vybavením, ve Francii se totiž začalo oficiálně bojovat s těmito meči. Souboje se světelnými meči jsou už nějaký ten pátek sportem, který lze ve Francii vykonávat. 

Koho by to napadlo, že se i ze soubojů se světelnými meči, které jsme viděli v televizi, stane koníček či sport, jež se třeba jednoho dne dostane až na olympiádu. Francie v nedávné době představila novinku v podobě nového sportu, která ohromí hlavně fanoušky Hvězdných válek. Pokud chcete být jako v kultovní sáze Georga Lucase, proč ještě žijete v České republice? Francie vás láká! 

Něco jako šerm 

Souboj se světelnými meči lze přirovnat k šermu, který je dokonce oficiálním olympijským sportem už od roku 1896. Bohužel zájem o šerm jako takový upadá, a tak se našla alternativa, a sice souboje se světelnými meči, které opět mají nalákat mladé lidi ke sportování doufajíc, že si tímto způsobem najdou cestu i ke zmíněnému šermu. 

Jelikož šermířští hrdinové v podobě Zorra nebo Robina Hooda už nefungovali, na scénu se musel dostat Luke Skywalker nebo Darth Vader. 

Možnost, jak se rozloučit s obezitou 

Francouzi tímto způsobem chtějí přimět mladé lidi co nejvíce sportovat, hledají proto alternativy, které by je mohly bavit. Díky takto atraktivním sportům se má zatočit s obezitou, což je problém dnešního rozvinutého světa. Stejně tak se tímto způsobem chce zatočit i s leností mladých lidí, kteří většinu svého času tráví u počítačů a počítačových her.