Kam vycestovat, aby nám v patách nebyli turisté?

Chcete letošní léto prožít na místě, kde nebudou kvanta turistů a kde přece jen budete mít chvilku soukromí? Pak se vydejte na místa, která ještě nejsou pro turisty tak “profláknutá”. Že si myslíte, že taková místa ani neexistují? To je omyl, je mnoho míst, kam se můžete vydat a kde turistů mnoho nenajdete. Vybrali jsme vám hned několik takových míst, jen si stačí sbalit kufry a nasednout na letadlo. Některé jsou dražší, jiné levnější, na druhou stranu ve vás zanechají nezapomenutelný zážitek a kromě toho také uklidní tak, jak nikdy žádné wellness nebo procházka.  

Írán 

Když se řekne slovo “Írán”, lidé si automaticky vybaví války a nepokoje. Jenže pravdou je, že Írán je jednou z nejpohostinnějších zemí v jihovýchodní Asii. Je tu mnoho historických památek, které jen čekají na to, až je někdo prozkoumá a až je někdo bude obdivovat. Navíc ve zdejších uličkách narazíte na mnoho bazarů, kde ulovíte opravdu krásné kousky, které můžete vzít třeba jako suvenýr domů rodině. Zdejší lidé jsou zde velice přátelští, přírodní památky jsou nezapomenutelné a krásná starověká města jsou něco pro milovníky historie.  

Namibie 

I když Afrika je v posledních letech doslova okupována turisty, Namibie je jedním z míst, kde turisté ještě nejsou tak hojně. Jedná se o velice fotogenickou oblast, která je navíc plná přírodních i kulturních památek. Stále jsou zde pozůstatky německé kolonizace, což ocení hlavně milovníci historie. Za ochutnání zde stojí třeba zdejší pivo. Bude nebo nebude lepší jako to české? Kromě toho se zde můžete setkat s největšími dunami na světě na zdejší poušti Namib, která je označována za nejstarší poušť.  

Honduras 

Lidé Honduras objíždí obloukem, to je pravda. Jenže pravdou také je, že se není čeho bát. Pověsti o mafii byly, jsou a budou, v Hondurasu to už dávno není jako na divokém západě, kde se vraždí obyvatel vedle obyvatele. Situace v zemi se v posledních letech už stabilizovala, proto i sem můžete zavítat. Se svou bezpečnostní situací lze přirovnat Honduras k Mexiku nebo také ke Guatemale.  

Čekají vás tady třeba krásná koloniální města nebo karibské pláže, které jsou proslulé křišťálovým mořem.