Než vyjedeme na dovolenou, co musíme udělat?

I když je po hlavní dovolenkové sezoně, na dovolenou mnozí lidé vyjíždí i nyní. Svět je zkrátka otevřený každému, kdo ho chce ochutnat a poznat. Jenže před každou dovolenou se musí zařídit pár věcí, které není dobré podcenit a zanedbat. Ať už jedete do Afriky nebo třeba jen na Slovensko, nezapomínejte, že některé věci je dobré mít ohlídané a zaplacené dopředu.

Co je třeba mít zařízené, než vyjedeme na dovolenou?

• Platnost pasu

Platí ještě stále váš pas nebo platnost pasu už dávno vyprchala? Než vyjedete na dovolenou (spíše i dříve, než si dovolenou rezervujete nebo zaplatíte), zkontrolujte si platnost pasu a dalších cestovních dokladů. Je dobré si pas zkontrolovat ještě dříve, než se dovolená rezervuje, jelikož pas se vyřizuje minimálně měsíc. A když už budete u kontrolování pasu, zkontrolujte si také platnost víz, jelikož i víza jsou důležitá.

• Lékárnička

To nejdůležitější, co si s sebou musíte vzít, je lékárnička. Součástí lékárničky musí být nejen náplasti, ale také obvaz a léky na horečku a průjmy. Pokud berete nějaké specifické léky, musíte mít potvrzení o tom, že je berete od svého lékaře.

• Očkování

Jedete do exotických zemí? Musíte podstoupit před cestou případná očkování. Očkování nejsou nic příjemného, navíc proti mnohým nemocem je nutné se očkovat opravdu s předstihem, jelikož může naskočit horečka a vy můžete ještě nějaký ten týden ležet v posteli. Očkování je nutné zejména do Afriky, kde je plno nemocí, které se u nás vyskytují jen v minimálním množství. .

• Cestování pojištění

Ať už jedete do Londýny, do Ameriky nebo jen na Slovensko, zřiďte si cestovní pojištění. Jak se říká, náhoda je blbec a nikdy nevíte, co se vám může stát. Cestovní pojištění navíc není položka, která by vás stála tisíce. Obvykle se jedná o záležitost do dvou set korun.