Pokud se chystáte do zahraničí, musíte si vždy dopředu zjistit informace o dané zemi, do níž jedete. Lidé jezdí do zahraničí velmi často, i když Česká republika je také velmi lákavá. Na zahraničí jsou lákavé zejména zdejší zvyky a tradice, mnozí lidé jezdí také do zahraničí za pokrmy, které se u nás tak často nekonzumují. Každá země má své tradiční pokrmy, které se jedí jinak. Pokud tedy jedete někam do zahraničí, vždy si zjistěte, co se v dané zemi jí a co nikoli, abyste náhodou nebyli pohoršeni nebo aby se na vás neukazovalo. Stejně tak byste měli zjistit, jak se v zahraničí jí.
I když jsme navyklí z domu a zhruba víme, jak se máme u stolu chovat, v mnohých zemích se lidé u stolu nechovají tak, jako my. V současné době v mnohých zemích existuje celá řada pravidel, které musíme u stolování dodržovat. Každá země má takzvaně jinou etiketu.
Jídlo přímo do pusy, nechte si to líbit
Pokud se budete nacházet například v Etiopii, zde je zvykem, že vás nejstarší u stolu dokonce krmí. Nechte si to líbit, je to jen projev přízně. Rozhodně jídlem neopovrhujte, nechte se nakrmit. V Etiopii se také dodržují mnohé rituály, k nimž patří například rituál pojídání placky indžary. Rituál tkví v tom, že se odtrhují kousky těsta a balí se do nich maso či zelenina. Těsto se má odtrhovat pravou rukou, levá je totiž v Etiopii synonymem nečistých prací. Taktéž se zde nesmí hltat, je to necivilizované.
Další zajímavý rituál dodržující se v Etiopii je rituál kávový. Tento rituál se může protáhnout i na několik dlouhých hodin a vy nesmíte odejít, jelikož je to považováno za neslušnost.
Nechte něco na talíři, jinak vám bude přidáváno
Pokud se dostanete do Afganistánu, připravte se na zdejší tradici, která říká, že pokud necháte vyluxovaný talíř, automaticky dostanete přidáno. Zde totiž platí, že pokud sníte všechno, máte ještě hlad, a tak dostanete další nášup. Přidáno nedostanete jen tehdy, pokud něco na talíři necháte. To je u nás sice považováno za neslušnost, u nich je to však symbol toho, že vám stačilo.