Co všechno si vzít do příručního zavazadla?

Máte v plánu cestovat letadlem? Chcete jet na dovolenou nebo chcete strávit prodloužený víkend jinde než v České republice? Ať už chcete jet na dlouhou dovolenou nebo na prodloužený víkend, určitě si budete balit své příruční zavazadlo. Pokud tomu tak opravdu bude, možná budete potřebovat poradit, co si do takového příručního zavazadla vzít. Zejména ti, kteří poletí naprosto poprvé, si nemusí být jistí tím, co do příručního zavazadla patří.  

Než však začnete balit příruční zavazadlo, ujistěte se, že splňuje požadované rozměry. Na letištích můžete narazit na nepříjemné jedince, kteří vám zavazadlo mohou dokonce přeměřovat. Je to sice hloupost, ale opravdu se s tím můžete setkat. Abyste se tak vyhnuli nepříjemnostem, raději si změřte, jestli je vaše příruční zavazadlo v pořádku. A pokud není, raději zainvestujte do zbrusu nového kufru.  

V případě, že vaše příruční zavazadlo splňuje požadované rozměry, začněte se balit. Ale co si sbalit? To je otázka, na kterou naštěstí známe odpověď.  

Co do příručního zavazadla patří? 

Do příručního zavazadla si vezměte v podstatě to, co budete při cestě potřebovat, respektive co rozhodně potřebujete k životu. Kdyby se vám náhodou zavazadlo ztratilo, na nějakou chvíli zůstanete opoutaní jenom na palubní zavazadlo, tak ať v něm máte všechno co potřebujete k životu.  

Obecně si lidé do palubního zavazadla balí léky, které potřebují, také tekutiny do sto mililitrů, kdyby je během letu dostihla žízeň, také si do svých příručních zavazadel balí nejnutnější elektroniku či skládací deštník. A samozřejmě v příručním zavazadle by nemělo chybět jídlo. 

Co do příručního zavazadla nepatří? 

Do příručního zavazadla naopak nepatří ostré předměty, jako jsou nože nebo žiletky. To by vám mohli vrátit při odbavování, dokonce by vás ani nemuseli pustit do letadla. Nehodí se mít v zavazadle ani pinzetu, která se může brát taky jako nebezpečná zbraň.