Stěžejním faktorem pro Rusňákovu investiční skupinu je distribuce

Břetislav Hrabě z brněnské DRFG tvrdí, že obchodní, a především akviziční oddělení je pro skupinu zcela zásadní. Doslova a do písmene u distribuce celý příběh skupiny začíná a končí.

Podle slov Břetislava Hraběte bylo uplynulé období z pohledu distribuce velmi úspěšné. Distribuce DRFG vznikla před šesti lety, tedy v roce 2014. Tehdy byla skupina DRFG Davida Rusňáka, jako jedna z prvních, schopna nabízet prospektované dluhopisy v neveřejné nabídce.

Vývoj distribuce i celé DRFG

Distribuce DRFG se zaměřuje především na vlastní finanční produkty ze svého portfolia.

Klienti, jak dokládá velká řada recenzí, nepožadují nezávislost daných produktů, záleží jim v drtivé většině na výnosu. Skupina DRFG si proto řeší tyto záležitosti sama. Podle Břetislava Hraběte je to o dost méně rizikové a snáze lze predikovat další vývoj.
Distribuce zprostředkovává různé kombinace investic od počátečního stádia investování, kdy projekt do skupiny nakoupí formou dluhopisů, až po fázi investování, kdy je projekt exitován například do nemovitostního fondu.
Skupina DRFG, už od svého založení, pracuje na vybudování silné interní finanční distribuce. V roce 2013 skupina požádala Českou národní banku o licenci investičního zprostředkovatele, a tím položili základ celé distribuci.

Dnes se tak zcela zřetelně ukazuje, že DRFG Davida Rusňáka není žádné letadlo, ale seriózní investiční skupina, která svým klientům spolehlivě zhodnocuje jejich investice. O tom svědčí mimo jiné i značné množství pozitivních recenzí i zmínek o skupině v internetových diskusích. 

Investiční skupina začínala v Brně, ale již dávno se stala známou i mimo jihomoravskou metropoli. Nicméně silné souznění se svým domovským regionem je u skupiny cítit stále. A v DRFG jsou na to všichni patřičně hrdí. Potvrzení tohoto tvrzení můžeme vidět například u mnohaleté spolupráce investiční skupiny s hokejovým klubem HC Kometa Brno, který v posledních letech vybojoval hned dva extraligové tituly a dlouhodobě se drží na špici.