To nejlepší, co je k vidění v New Yorku

Do Spojených států amerických se v současné době jezdí s velkou oblibou. Pokud si lidé mohou vybrat, volí si dovolenou právě v Americe, jelikož ji chtějí poznat na vlastní kůži, nechtějí ji vidět jen z televizních obrazovek, chtějí se přesvědčit, jestli je tak krásná jako ve filmech. Ve Spojených státech amerických turisty vždycky překvapí vstřícnost a milost lidí, to opravdu nejsou jenom babské povídačky. Lidé se vás budou ptát na to, jak se máte, je to zkrátka zajímá, není to jen otázka ze zdvořilosti nebo ze slušnosti. Milé lidi najdete třeba v New Yorku, kam lidé jezdí nejvíce.  

New York je známý pro mnoho věcí. Je tu například Socha svobody, která je to nejtypičtější z New Yorku. Je tu však toho mnoho k vidění. Co si konkrétně nenechat ujít? To vám prozradíme.  

Sedněte si na schody na Times Square jako praví Američané 

Chcete se na chvilku cítit jako Američané? V tom případě si sedněte na schody na Times Square. Američané jsou velice rychlí, mají doslova zběsilé tempo, je pro ně velmi těžké zpomalit. Ale pokud už zpomalí, tak si sednou právě na schody na Times Square, odkud ostatně sledují ostatní honící se Američani, kteří za něčím neustále spěchají.  

Zamiřte na Broadway na muzikál 

To, co rozhodně nesmíte minout, je muzikál na Broadwayi. Broadway je pro New York typická, proto sem zamiřte, i kdybyste neměli muzikálu vůbec rozumět. Je to rozhodně jeden ze největších zážitků, které v New Yorku můžete zažít. Na Times Square ostatně koupíte vstupenky s padesátiprocentní slevou, tudíž je to pro vás tip, jak ušetřit.  

Vzhůru do Central Parku 

Co je pro New York typické? Rozhodně Central Park! Vydejte se sem třeba na piknik nebo na snídani, je to zelená oáza klidu nacházející se uprostřed rušného velkoměsta. Zážitkem je však už samotná procházka tímto parkem. Případně si můžete půjčit kolo, pokud se vám nechce pěšky. A pokud se zde zdržíte, třeba si sem pojďte zaběhat.