Tři nejbohatší ženy světa. Znáte je všechny?

Ženy už dávno nepatří jen do kuchyně k plotně. I ženy mohou dnes vydělávat jako pánové, dokonce mnohé ženy vydělávají daleko více než mnozí muži. I když to mnohé může muže přivést do rozpaků, je nutné zmínit fakt, že i ženy si za svým bohatstvím opravdu šly. Sice to některým přece jen spadlo do klína, jiné si však hodně vytrpěly, než se dostaly k takové sumě, která dnes sídlí na jejich bankovním kontu. Dokázali byste nějakou ženu z těch nejbohatších vyjmenovat? 

Dnes samozřejmě existuje žebříček těch nejbohatších žen na světě. Najdou se v něm starší i mladší dámy, jak jsme zmínili, některým spadlo štěstí do klína, jiným naopak ne. Zaměřme se na tři nejbohatší, ať máme přehled.  

Christy Walton 

Titul nejbohatší ženy drží dlouhá léta šedesátiletá dědička impéria Walmart. Christay Walton zdědila podíl v obchodní společnosti Walmart a obsadila tak první příčku žebříčku nejbohatších žen světa. Dalo by se říct, že vdově po synovi zakladatele společnosti Walmart spadlo jmění do klína, ovšem nyní se o firmu dobře stará, a tak jí to jmění jen přejme. Díky svému jmění ve výši skoro dvaačtyřiceti miliard dolarů je jednou z nejbohatších lidí světa.  

Liliane Bettencourt 

Žena s poměrně dlouhým jménem spadá na druhou pozici žebříčku nejbohatších žen světa. Opět se jedná o dědičku, tentokrát o hlavní dědičku kosmetického impéria L`Oreal. Je jí dvaadevadesát let a její jmění dosahuje čtyřiceti miliard dolarů. I když dnes už nepomáhá s řízením společnosti, za rozkvět kosmetické firmy může.  

Alice Walton 

A opět jsme u Walmartu. Třetí nejbohatší ženou je dcera zakladatele společnosti Walmart, jejíž jmění dosahuje skoro čtyřiceti miliard dolarů. Je to švagrová nejbohatší ženy světa a je možné, že díky sumě na jejich bankovních účtech jsou v rodině spory.