Proč se vyplatí investovat do společnosti Pfizer

Pokud se zajímáte o investorský trh, víte, že se pozornost upnula směrem ke společnostem, které vyvíjí vakcínu proti koronaviru. Pozornost tyto společnosti mají už nějaký ten pátek, konkrétně od okamžiku, kdy se zjistilo, že jejich vakcíny mají až pětadevadesátiprocentní účinnost. Zatímco někdo investoval do firmy Moderna, jiní do společnosti Pfizer. A právě ta druhá investice se ukázala jako lepší a výhodnější. Nakonec i výnosnější.  

Zatím to totiž vypadá, že společnost Pfizer má vyvinutou naprosto skvělou vakcínu, která nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. To se od té, za níž stojí společnost Moderna, říct nedá.  

Řada investorů se domnívá, že hodnota společnosti zanedlouho půjde dolů. Je však třeba si uvědomit, že firma Pfizer se nezaobírá jenom vakcínou proti koronaviru, ale je to především skvělý výrobce léčiv jako takový. Jeho zisky i hodnota vyplácených dividend se za poslední roky výrazně znásobila. Ostatně to, že firma vyplácí dividendy, je jeden z důvodů, proč do společnosti Pfizer investovat.  

Ověřené a mohutné cash-flow 

Pokud byste hledali další důvody, proč investovat do společnosti Pfizer (velkého giganta vyrábějícího léky), máme pro vás další. Je jí ověřené a mohutné cash-flow. I když je pravdou, že vakcína proti koronaviru může firmu jenom nakopnout, i bez ní by se radovala z opravdu skvělých výsledků. Příjmy společnosti dosahují několika desítek miliard dolarů. Očekává, že kvůli velkému odbytu vakcíny proti koronaviru bude rok 2021 ještě lepší po stránce ziskovosti.  

Jestliže dojde ke zvýšení zisků, což s největší pravděpodobností dojde, je zde také slušná pravděpodobnost toho, že se opět zvýší hodnota vyplácených dividend.  

Mnoho es v rukávu 

Je třeba si také uvědomit, že firma Pfizer se ve velkém zaměřuje na budoucnost. Pokud si myslíte, že zanedlouho nebude mít, co nabídnout, pletete se. V současné době má firma ještě několik es v rukávu, která budou postupně odhalována. Tento gigant je na zcela jiné úrovni v rámci vývoje a výzkumu úspěšných komerčních léčiv než jeho konkurence.