V jakých částech hotelu spát, když se bojíte útoku

Mnoho Čechů nejezdí na dovolenou do zahraničí z jednoho prostého důvodu, a sice kvůli strachu z teroristického útoku. Nebudeme si nic nalhávat, v současné době se takřka každý den koná nějaký teroristický útok, k němuž se přihlásí Islámský stát. Ovšem je nutné zmínit, že není dobré, když se budeme bát cestovat. Budou nám unikat krásy světa, které v České republice nejsou. Navíc takové nebezpečí na nás může číhat i před domem, nikoliv jen na dovolené, která nám přinese hromadu odpočinku. Pokud se budete chtít cítit ještě víc v bezpečí, rezervujte si takový pokoj v hotelu, který je při případném teroristickém útoku nejméně ohrožen.

V současné době už nezáleží na ceně dovolené, ale na riziku teroristického útoku. Až dvě třetiny Čechů (což je zhruba 67 procent z nás) si vybírá dovolenou na základě toho, jak velké je riziko teroristického útoku v námi vybrané destinaci.

Samozřejmě možnost, že dojde k teroristickému útoku, nikde není nulová, proto se můžete chránit tak, že si pronajmete pokoj v části hotelu, která je nejméně ohrožena. Jaká část hotelu to je?

Ani přízemí, ani nejvyšší patro

Doporučujeme vám vybírat si zlatý střed. Pokud si pronajmete pokoj ve středu hotelu, jste v největším bezpečí. Pokud byste si vybrali hotel v přízemí, budete takzvaně „na dostel“, protože právě do přízemí mají teroristé ten nejjednodušší přístup. Nedoporučuje se ani nejvyšší patro, protože zde není prakticky žádný manévrovací prostor.

Mějte připravenou tašku ze vším potřebným

Abyste byli na své dovolené v největším klidu, mějte připravené i drobné zavazadlo, v němž bude jenom to nejdůležitější, tedy doklady a potřebné peníze. Při teroristickém útoku stejně nebudete nic víc potřebovat. Kdyby se náhodou něco stalo, věřte, že nestane, budete mít vše potřebné a sbalené při případném úniku z budovy.