Co navštívit v Dánsku a proč?

Milujete Dánsko? Pak jste jistě navštívili zdejší Legoland. Je to dominanta Dánska, je to jeho nedílná součást. Legoland však není to jediné, co byste měli v této krásné zemi s červenobílou vlajkou vidět. Dánsko je plné dech beroucí přírody, ale taky je plné památek, které stojí za návštěvu. Jaké místo si nejvíce zamilujete vy?

Abyste nemuseli pátrat na internetu, rozhodli jsme se vám vypsat ty nejkrásnější místa, která se v Dánsku nachází. Stačí, když se necháte inspirovat našimi tipy, která se vám jednoznačně budou líbit. Tak jaké místo navštívíte jako první?

Fotka na jednom z dánských mostů je nutností

Z Dánska rozhodně nemůžete odjet, aniž byste si neudělali krásnou fotku na jednom ze zdejších mostů. Právě zdejší mosty jsou dech beroucí a jinde na světě se s podobnými mosty nesetkáte. Mezi nejhezčí mosty se řadí most Storebaelt, který je nejdelším evropským visutým mostem. Nad největšími dánskými ostrovy se doslova vznáší. Měří necelých sedm kilometrů a i když byl pro silniční dopravu otevřen v roce 1998, je ukázkou pokroku lidstva.

Bez Hamleta neodjíždějte

Stejně tak nesmíte odejít, aniž byste navštívili Hamletův skvostný zámek, který je dnes napsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. V současné době je to jeden z nejvýznamnějších renesančních zámků v Evropě a jeho jméno je Kronborg, který leží v dánském Helsingoru. Tento zámek však znáte především jako hrad Elsinor, protože figuroval právě ve známém Shakespearovském dramatu Hamlet.

Jelikož leží na břehu Baltského moře, vzbudí ve vás neuvěřitelně příjemné pocity, na které nezapomenete.

Kodaň na každém seznamu turisty

Samozřejmě každý turista musí vidět nádhernou Kodaň. Bez ní to taky nejde. Je to krásné místo, kde to žije, a to doslova. Kodaň leží na východním pobřeží největšího dánského ostrova a symbolem Kodaně je soška Malé mořské víly, která hledí daleko do širého nebe.