Za golfem i čerstvými rybami na Maledivy

Vybíráte dovolenou, na kterou se vydáte letos v létě? Určitě se nabízí mnoho možností. Atraktivní je Egypt pro své potápění nebo Afrika pro svou bohatou kulturu. Vše se vám však nabídne i na Maledivách, kde toho zažijete daleko více.  

Maledivy jsou v poslední době velmi atraktivní destinací, přesto se zde nepotkáte se stovkami turistů, jako je tomu třeba při dovolené v nedalekém Chorvatsku. Hlavním lákadlem je právě zmiňované potápění, které může být obohacené o potápění se žraloky, s nimiž se můžete střetnout tváří v tvář. Maledivy jsou vyhlášené tím, že právě obávané mořské živočichy můžete z bezprostřední vzdálenosti sledovat a pozorovat.  

Kromě jiného je to však místo s bohatou kulturou, kde vás překvapí hlavně oblíbený pokrm, kterým jsou čerstvé ryby, jež jsou podávané k snídani, obědu i k večeři. Připravují se na sto různých způsobů. 

Maledivy se musí ochutnat 

Každá země, do které zavítáte, by se měla ochutnat. Maledivy nejsou výjimkou. Jenže jaký pokrm je typický pro Maledivy? Jsou to bezesporu čerstvé ryby. Dokonce i ti, kteří zrovna ryby nevyhledávají, by je měli ochutnat, jelikož čerstvě chycené a připravené ryby chutnají zcela jinak než zamražené.  

Ryby jsou na Maledivách opravdu velmi často podávané, dokonce lze říct, že se jedná o typické zdejší jídlo. Ryby zkrátka tvoří hlavní složku potravy.  

Maledivy pro milovníky golfu 

Pokud patříte k milovníkům golfu, nad Maledivami byste neměli dlouho váhat. Najdete tu hned několik hřišť, které jsou určené pro rekreační golf. Většinou jsou golfová hřiště vsazená do tiché a nádherné krajiny, a tak vám tento sport přinese zcela jiný zážitek, než jaký přinesl doposud.  

I když možná nepatříte mezi golfisty, přesto si sport vyzkoušejte. Nebo alespoň ochutnejte zmiňované ryby, které ve vás taktéž zanechají nezapomenutelnou vzpomínku.