Češi jakožto vášniví chovatelé psů. Jaká plemena si u nás nejčastěji pořizujeme?

O Češích se ví, že patří k vášnivým chovatelům psů. Podle nedávných statistik se ve čtyřech a půl milionech domácností vyskytují minimálně dva miliony psů, za něž jsou Češi ochotni zaplatit i desetitisíce, jen aby se jejich psí mazlíčkové měli dobře. Sice nejsme jak v Americe, kde jsou psi dědici uvedenými v závětích, ale za péči o psy jsme ochotni utratit opravdu mnoho. Nabízí se otázka, za jaká plemena takto utrácíme, jaká plemena u Čechů rozhodně vedou na plné čáře. Pro odpověď však nechoďte daleko, víme, jaká plemena jsou u Čechů nejvíce oblíbená. 

Na prvním místě je německý ovčák

Tipli byste si, že nejoblíbenějším psem u Čechů je německý ovčák? Toto plemeno opravdu zůstává už řadu let tím nejoblíbenějším psím plemenem, které si Češi pořizují. Jsou to skvělí hlídači, kteří už ochránili nejeden majetek, ale také jsou velmi chytří a sympatičtí díky seriálu Komisař Rex. Německý ovčák se však neřadí k nenáročným plemenům, potřebuje dostatek fyzické aktivity a důslednost při výchově a výcviku. 

Jezevčíci u nás taky vedou

U jezevčíka vás to možná nepřekvapí. Jezevčíci jsou zkrátka oblíbení už snad po staletí. U nás se toto plemeno chová ve třech velikostech a ve třech různých typech srsti. Jsou to spíše samotáři, ale říká se o nich, že jsou schopní umřít žalem, když umře jejich pán. 

Labradoři do každé rodiny

Dalším velmi oblíbeným plemenem, které si Češi pořizují do svých domácností, je labradorský retrívr, který se hodí hlavně do rodin. Má milou, přátelskou a velmi klidnou povahu, dokonce je to ideální pes třeba pro handicapované lidi. 

Chytrá border kolie je další v pořadí

Znáte inteligentnějšího psa, než je border kolie? Jedná se sice o pastevecké plemeno, ale u nás má celou řadu příznivců právě díky své chytrosti. Naučíte ji mnoho triků a cviků, nebude dokonce potřeba ani tolik trpělivosti jako u jiných plemen. Jen tedy mějte u sebe pamlsek v pamlskovníku, ať ji vždycky včas odměníte.