Únikové hry

Únikové hry jsou v současné době opravdu velkým hitem. Jde o jistou nabídku zábavy v netradičním duchu. Při této formě hry je třeba pracovat v týmu s nutností kooperace, usilovného přemýšlení a konečné snahy najít to správné řešení daného konkrétního problému. Pokud ještě stále přemýšlíte nad tím, zda si únikovou hru zahrajete, ale nejste si jistí, možná vám přijde vhod pár poznatků lidí, kteří již únikové hry Ostrava absolvovali. Šanci na úspěch má ve hře prostě každý.

Ideální počet hráčů

Únikové hry vám nabízí možnost hrát v různě velkých a sestavných týmech. Podle rad zkušených hráčů, jsou asi ideálním počtem dva hráči. Escape game se ale dá hrát i ve větší skupině. Pokud jdete ve dvou, vzájemně se tolik nerušíte při řešení všech daných úkolů a jednotlivé hádanky jdou mnohem snáz doplňovat. V případě větším týmu je zde značné riziko toho, že mnohdy dobrá myšlenka může zcela zapadnout pouze proto, že ostatní hráči mají ve většině zcela jiný názor. Ten pak může být chybný a řešení se vzdaluje. Na druhé straně jde o fantastickou průpravu na stmelení pracovnách týmů, které se naučí respektovat druhého a uznat svou chybu.

Řešení jednotlivých úkolů

Exit game bychom nikdy neměli stavět pouze na tom, že všechny úkoly, rébusy a hádanky bude řešit pouze jeden hráč z týmu. Důležité je si uvědomit, že jste v tom společně. Vždy má dojít k rozdělení všech úkolů. Každý má jiné schopnosti a přišli jste se doplňovat. Díky tomu pak každý věnuje svému zadání a konečné řešení bude na světě mnohem rychleji. Je dobré si hned na začátku uvědomit a rozdělit, co bude každý konkrétní člen vašeho sestaveného týmu řešit. V případě dvou hráčů je pak rozdělení mnohem jednodušší. Únikové hry ale nejsou o jednoduchosti, ale o zážitku a hře samotné.

Budete přemýšlet nebo tipovat

Pokud jste již únikové hry Ostrava hráli, mnohem lepší cestou k úspěchu je založit řešení jednotlivých problémů na přemýšlení, než na pouhém tipování. Pokud ale vůbec nevíte, je lepší si tipnout, než ztrácet čas. Na závěr si můžete tipnout vždycky. Nejprve je třeba najít správný směr, pak si zúžit jednotlivé možnosti a následně se vám bude správné řešení hledat mnohem jednodušeji. Jakmile si určíte směr, kterým jít, lépe se přemýšlí a vydává správnou cestou.

Souvislost jednotlivých úkolů

Úniková hra je opravdu založena na tom, že úkoly na sebe často navazují. Je proto dobré hledat mezi jednotlivými úkoly určité souvislosti. Pokud tohoto faktu začnete využívat, máte opravdu vysokou pravděpodobnost řešit správně úkoly hned od začátku. Nezapomínejte proto na nic, co jste již úspěšně vyřešili, protože se vám to bude s největší pravděpodobností opravdu hodit. Málokterá z rekvizit je ale použitelná vícekrát. Pak je dobré si uvědomit, že již použité věci nemusíte brát v potaz, a existuje velká pravděpodobnost, že se již následujícím úkolu neobjeví. U únikové hry je třeba myslet vždy na stoprocentní soustředěnost a úplnou koncentraci. Žádné rozptylování do únikové hry rozhodně nepatří. Dojmy si sdělujte až po ukončení hry.