Chcete uspořit? Jezděte na zájezdy last minute

I po skončení letní sezóny přichází spousta nabídek na zájezdy tzv. last minute. Opravdu jde o tak výhodné nabídky? V čem spočívají jejich přednosti? A mají nějaké nedostatky? Podívejme se na zájezdy last minute podrobněji.

Ušetříte několik tisíc

Slovy last minute, tedy doslova přeloženo na poslední chvíli, označujeme zájezdy, u kterých se velmi rychle blíží termín odjezdu. Zpravidla je cca během dvou příštích týdnů, ovšem někdy tak cestovní kanceláře označují i zájezdy, které se konají i za delší dobu, datum nástupu je třeba za měsíc. Mají ale jednoho společného jmenovatele. Cestovním kancelářím se od začátku sezóny nepodařilo naplnit jejich kapacity, a proto je nabízejí za zvýhodněnou cenu. Získáváte tak možnost vybrat si zájezd se slevou, která může činit i 50 %. Cestovní kanceláře a agentury se totiž do poslední chvíle snaží zájezdy udat alespoň za jejich nákupní cenu, aby minimalizovaly své ztráty. Ušetříte tak i několik tisíc korun na osobu.

Existují i nevýhody:

Na druhou stranu musíte ale počítat i s některými nevýhodami:

  • Výběr destinací a hotelů nemusí být příliš velký – u last minute se prostě nabízí to, co zbylo, co se neprodalo.
  • Musíte si domluvit dovolenou v práci s minimálním předstihem a plánováním. V některých zaměstnáních, ale není možné ze dne na den odjet na delší dobu.
  • Také musíte zaplatit celou částku za zájezd najednou. Když si kupujete zájezd ve větším předstihu, většinou je možné platbu rozdělit do dvou částí: na zálohu a doplatek, takže je to pro vás z finančního pohledu méně bolestné.

Máte stejná práva jako ostatní

I když si kupujete zlevněný zájezd na poslední chvíli, máte ale úplně stejná práva, jako standardní zákazník, který si ho koupil za plnou cenu. Pokud vám tedy pracovník CK třeba nesdělí jméno hotelu kvůli tomu, že jde o nákup na last minute, nenechte si to líbit.