Jaké jsou nejlevnější destinace pro vaší dovolenou?

Každý z nás touží po odpočinku a zasloužené dovolené. Ovšem nikdo nechce za dovolenkové pobyty zbytečně utrácet mnoho peněz. Naopak. Všichni chceme získat maximálně komfortní dovolenou s naprosto minimálními náklady. Kam se tedy vydat, pokud chcete ušetřit, a přitom si užít sluníčka na prohřátých písečných plážích a teplého moře?

Králem nízkých cen je Bulharsko

Pomohou nám například statistiky ÚAMK, tedy Ústředí automotoklubu. Vypovídají o tom, kde bylo v sezóně roku 2015 pro Čechy nejlevněji. Jaké jsou tedy výsledky? Jednoznačně nejnižší ceny jsou pro Čechy V Bulharsku. Pokud tedy chcete pořídit dovolenou u moře za naprosto minimální cenu nejenom za pobyt, ale i v případě další režie, vydejte se na Zlaté písky nebo do jiných bulharských letovisek.

Velmi levně je také v Řecku, takže si můžete vybrat buď dovolenou na řecké pevnině, nebo na některém z ostrovů. Levně se dá pořídit i dovolená na tureckých riviérách. Velmi oblíbené Chorvatsko, kam ročně zamíří asi 800 tisíc Čechů, mezi úplně nejlevnější nepatří, v žebříčku se pohybuje přibližně ve středu. Na druhé straně žebříčku pak najdete Španělsko, Itálii a Francii, ty jsou naopak drahé.

I exotika může být za dobrou cenu

Ovšem nejde samozřejmě jenom o evropské destinace, spousta lidí se chce samozřejmě vydat ještě dál. V takovém případě vydáte nejvíce peněz za letenku do vzdálených koutů světa, samotný pobyt už ale může být velmi levný. Která místa patří mezi exotická, ale přitom levná? Chcete-li poznávat Střední Ameriku, zamiřte do Nikaraguy, kde je velmi levné ubytování.

Z destinací v Tichém oceánu je cenově nejdostupnější Fidži, tedy pokud nechcete luxusní ubytování. Cenově příznivá je i Indie v případě, že se vyhnete známým památkám přístupným za přemrštěné ceny. Levná exotika vás čeká i ve Vietnamu nebo Kambodži. Drahé není ani Mexiko, ovšem mimo prázdninovou sezónu.