Když chcete šetřit a nevíte, kde začít. Poradíme vám

Zejména před vánočními svátky se vyplatí něco málo si ušetřit. Nakupování vánočních dárků nebo vánočního stromečku není levná záležitost, stále více lidí se dostává během Vánoc do dluhové pasti, ze které není cesta zpět. V případě, že se do dluhové pasti nechcete dostat, poradíme vám, jak začít šetřit. Ostatně šetřit se vyplatí i v případě, že už dárky máte svědomitě koupené. Přece jenom zanedlouho bude vyúčtování elektřiny, vody či plynu a nějaké peníze navíc se rozhodně mohou hodit.  

I když by řada lidí opravdu ráda něco našetřila, nevědí, jak na to. Do rodinného rozpočtu plyne méně peněz, než do něj putuje, což je samozřejmě špatně. Pokud chcete ušetřit alespoň něco málo (nebo klidně i více), poradíme vám, kde začít nebo jak to udělat.  

Vyplatí se investovat do zateplení a izolace 

Šetřit se dá různými způsoby. Buď se budete dnes a denně hlídat, abyste zbytečně neutráceli peníze, nebo to uděláte jinak a chytře – zkrátka budete investovat do zateplení domu a do izolace, aby vám peníze neproudili okny ven.  

Mnohé domy nejsou zateplené ani izolované, což znamená, že můžete topit, jak chcete, ale stejně nebude v domě teplo, kdežto účty za elektřinu a plyn budou opravdu vysoké. Teplo zkrátka uhání štěrbinami nebo špatně dovřenými dvířkami oken. Je proto třeba investovat do tohoto, jelikož je to investice, která se vyplatí a která výrazně sníží náklady spojené s bydlením.  

Je třeba také konstatovat, že nejen zateplená okna jsou potřebná a v plánu. I do střechy by se mělo investovat, aby nám nefoukalo přímo z hůry.  

Typy konstrukcí střech s foukanou izolací, které se zateplují nejčastěji 

Pokud má váš dům plochou střechu, pravděpodobně není vaše střecha nijak izolovaná. Právě vy byste měli co nejdříve do izolace investovat, aby nedocházelo k tak velkým únikům tepla. K únikům tepla však může docházet i v případě betonového stropu nebo v případě trámového stropu.